30 dakikada sonuç veren yerli ve milli Kovid-19 tanı kiti pazartesi piyasada

Türkiye Sağlık Enstitüleri (TÜSEB), Kovid-19 aşısı TURKOVAC'ın ardından bu hastalığın tanısında kullanılacak kiti de yerli sağlık endüstrisine kazandırılıyor ifadelerini kullandı.

30 dakikada sonuç veren yerli ve milli Kovid-19 tanı kiti pazartesi piyasada

Türkiye Sağlık Enstitüleri (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli imkanlarla geliştirilen, duyarlılık, tüm cihazlarda çalışma ve farklı varyantların tamamında tanı yapabilme özellikleri bulunan yerli Kovid-19 tanı kiti "TÜSEB DiaKit"in, 11 Nisan Pazartesi gününden itibaren kullanıma sunulacağını bildirdi.

Türkiye Sağlık Enstitüleri (TÜSEB), Kovid-19 aşısı TURKOVAC'ın ardından bu hastalığın tanısında kullanılacak kiti de yerli sağlık endüstrisine kazandırıyor. 30 dakika ve altında sonuç vererek virüsün tespitini hızlı şekilde sağlayacak yeni nesil Kovid-19 tanı kiti "TÜSEB DiaKit", hastaların burun ve boğazından alınan örneklerde virüs olup olmadığının tespit edilmesini sağlıyor. Türk bilim insanlarınca Türkiye'de geliştirilen ürünün Ankara Aziz Sancar Araştırma Merkezindeki üretim aşamaları AA ekibince görüntülendi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2022, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER