38 yaşındaki koronavirüs hastası yaşadığı korkunç süreci anlattı

İtalya’da 17 gündür yattığı hastanede koronavirüs tedavisi gören 38 yaşındaki Fausto Russo, hastane odasından yaşadıklarını anlattı

38 yaşındaki koronavirüs hastası yaşadığı korkunç süreci anlattı

İtalya’da 17 gündür yattığı hastanede koronavirüs tedavisi gören 38 yaşındaki Fausto Russo, hastane odasından yaşadıklarını anlattı Russo, hiçbir kronik hastalığı olmamasına ve sigara içmemesine rağmen hastalığı çok ağır geçirdiğini söyledi.

'Nefes alamıyordum'

Russo, “5 Mart Perşembe günü işteyken kendimi iyi hissetmemeye başladım, eve gittim ve ateşimi ölçtüm. 38 dereceydi. Doktoru aradım, doktorun tavsiye ettiği ateş düşürücüyü aldım. Ama ateşim ertesi günlerde düşmüyordu.

Özellikle de solunum krizleri artıyordu. Pazar günü artık neredeyse nefes alamıyordum, bu yüzden ambulans çağırdım. Beni doğrudan bulaşıcı hastalıklar hastanesine getirdiler. Yapılan testlerle hem zatürre hem de Covid-19 teşhisi koyuldu.”

'Akciğerlere saldırıyor'

Russo, “Koronavirüs taşıyan binlerce kişi normal durumda, normal bir biçimde hayatlarını sürdürüyorlar. Bu virüs, akciğerleri ele geçirince sorun yaratıyor. Akciğerlere agresif biçimde saldırıyor. Çok ağır bir zatürreye dönüşüyor. Koronavirüsün yol açtığı zatürre yıkıcı, çok güçlü” diye konuştu.

“Nefes alamama hissi çok çirkin” diyen Russo, bu hissi su altında nefes almaya çalışmaya benzetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER