Bakan Pakdemirli döner etini test etti, makamında çamaşır suyuna batırdı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gıdada sahtecilik ve hile üzerine yapılan değerlendirmelerden bahsetti

Bakan Pakdemirli döner etini test etti, makamında çamaşır suyuna batırdı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gıdada sahtecilik ve hile üzerine yapılan değerlendirmelerden bahsetti

Makamında test edilmiş

Pakdemirli, döner etinin bozulmasın diye çamaşır suyuna batırılmasına ilişkin açıklamalar yaptı. Bizzat makamında sağlamasının yapıldığını ifade eden Pakdemirli, “Makamda tavuk etlerini çamaşır suyunun içerisinde bastırdım, ne olacak diye bakıyorum. Elde edilen bir şey var mı diye baktık. Söz konusu değil” şeklinde konuştu.

Haberlerin çoğu yalan

Sahte gıdalarla ilgili ortaya çıkan hile ve katkı maddesi gibi haberlerin büyük bir kısmının yalan olduğunu ifade eden Pakdemirli, gıda mevzu olduğunda herkesin ilgi ve etkileşim için tribüne oynandığını ifade etti.

Bakan Pakdemirli’nin açıklamaları şu şekilde:

"Çayda boya, kaşar peynirinde patates, dönerde çamaşır suyu... Bunların yüzde 90’ı yalan. Kaşar peynirinin içerisine patatesi tutturamazsınız. Tutturacak usta varsa bravo. Geçen gün bir haber çıktı. ‘Dönerde çamaşır suyu’ diye. Cumhurbaşkanımız da beni aradı. ‘Bu ne?’ dedi. ‘Benim bildiğim kadarıyla dönerde çamaşır suyundan bir şey elde edilmez ama ben yine de bakayım’ dedim. Gıda Kontrol Genel Müdürümüz, bu haberi yapan arkadaşı aradı. Adam özür diledi. ‘Sen Türkiye’de bu haberi yaydın. Yaydığına göre bildiğin, neresi varsa söyle, ekiplerimiz hazır. Baskın düzenleyeceğiz’ dedik. ‘Yok hayır’ dedi. Bir yandan da ben, makamda tavuk etlerini çamaşır suyunun içerisine bastırdım, ne olacak diye deniyorum. Elde edilen bir şey var mı, renk değişimi var mı diye baktık. Söz konusu değil. Bu haberi, yayanlar rulo döner üreticileri. Bunlar hazır döner üretiyorlar. İsteniyor ki Türkiye’de bütün döner büfeleri, hazır döner satın alsınlar, yerinden hazırlama yapmasınlar."

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER