Bir Abinin Çırpınışları... Çaresizce Yardım Bekliyorlar

Aydın'da epilepsi hastası Adnan Akgül, 6 yıl önce beyin tümörü hastalığına yakalanan kız kardeşi için uzanacak bir yardım eli bekliyor. 2 ameliyatın ardından beyninde sıvı birikmesi olan ve 9 aylık iğne tedavisinin yapılması gereken Yazbahar Akgül'ün iğne ücretinin devlet yüzde 80'ini karşılasa da kalan kalan 800 doları ödeyecek güçleri yok. Bu nedenle tek umutları hayırseverlerden gelecek yardım...

Bir Abinin Çırpınışları... Çaresizce Yardım Bekliyorlar

Özge Seren Doğu-Özel Haber

Aydın'da yaşayan epilepsi hastası Adnan Akgül hem 2 çocuğunu büyütmeye hem de KOAH hastası anne ve babasına bakmaya çalışarak yaşam mücadelesi veriyor. Akgül, 6 yıl önce beyin tümörüne yakalanan 11 yaşındaki kız kardeşi Yazbahar Akgül'e uzanacak bir yardım eli bekliyor.

9 ADET İĞNE YAPILMASI GEREKİYOR

Yazbahar Akgül'ün ameliyatı 2018 yılında devlet tarafından yapıldı. Bir süre sonra da ikinci ameliyatını geçirdi. İkinci ameliyattan 1 ay sonra kontrole gittiğinde beyninde sıvı birikmesi olduğu görüldü. 9 ay boyunca 9 adet iğne tedavisinin yapılması gerekiyor. Ancak ailenin gerekli olan iğneler için masrafları karşılayacak durumları yok. İğnelerin bir tanesinin fiyatı 4 bin dolar gibi bir ücrete mal oluyor. Devlet yüzde 80'ini karşılasa da kalan yüzde 20'lik kısım (800 dolar) için de bütçeleri bulunmuyor.

"PARA DEĞİL AŞI YARDIMI BEKLİYORUZ"

Kendisi de epilepsi hastası olan Adnan Akgül de hastalığı sebebiyle iş bulamıyor, hamallık yapıyor. Tek umudu hayırseverlerden gelecek yardım... Adnan Akgül, para değil, aşı için yardım beklediklerini belirterek, "Ben kendi adıma hiçbir maddi yardım istemiyorum. Sadece kardeşimin iğnelerinin karşılanmasında yardımcı olsunlar o yeter. Söz konusu sadece kardeşimin sağlığı. Kardeşimi çok seviyorum ve onu kaybetmek istemiyorum. Bir an önce yetkililerin yardım etmesini istiyorum. Hayatta tutunduğum bir tek dalım var. Onu da kaybetmek istemiyorum" dedi.

Akgül, hayırseverlerin 0539 713 78 37 numaralı telefondan kendilerine ulaşabileceklerini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER