Canan Karatay'ın 'Koronavirüse karşı gargara' tavsiyesi Mehmet Ceyhan'ı kızdırdı

Prof. Dr. Canan Karatay, koronavirüse karşı önlem olarak karbonatlı suyla gargara yapılmasını önermişti. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, bu öneriye tepki gösterdi

Canan Karatay'ın 'Koronavirüse karşı gargara' tavsiyesi Mehmet Ceyhan'ı kızdırdı

Prof.Dr. Canan Karatay'ın koronavirüse karşı önlem olarak karbonatlı suyla gargara yapılmasını önermesi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ı kızdırdı.

Bir televizyon kanalından arandığını ve Karatay’ın sağlık çalışanlarının karbonatla gargara yaparak korunması gerektiğine dair yaptığı açıklamanın kendisine sorulduğunu belirten Ceyhan, şu ifadeleri kullandı:

- Bir kanaldan aradılar. Artık pek sesi çıkmayan birinin ‘karbonatla gargaranın koronavirüsü öldürdüğünü söylediğini, benim buna ne diyeceğimi' sordular. 

- Artık Halk da bunun yalan olduğunu biliyor, bu insanlar gündeme gelmek için bunları uyduruyor dedim. 

- Halk merak ediyor dediler. Oysa halk merak etmiyor. Merak etmesi için uğraşmayın lütfen. 

- Bu saçmalıkları haber yaparken lütfen düşünün. Sağlık çalışanları canını verirken, güvenlik görevlileri ve diğer basın çalışanları yaşamlarını tehlikeye atarken, sizden de beklenen tek bir şey var. 

- Siz de halkı doğru bilgilendirmek için en az bizim kadar emek verdiniz. Şimdi halkın önlemlere uymamasına ve salgının artmasına neden olacak böyle yanlış olduğunu bildiğini haberler yapmayın lütfen. 

- Bu kadar bilimsel gelişmelerden ve bilgi birikimden sonra tuzlu suyla karbonatla gargara, kelle paça ile salgının önleneceği yalanlarıyla halkın yanıltıldığı günlere geri dönmeyelim. İleri gideceğimize taş devrine geri dönmeyelim.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER