Çiğ Köftede Mide Bulandıran Hile!

Maliyeti en aza indirmek için çiğ köftenin içine konulan ürünler, tüketicinin sağlığıyla oynamaya devam ediyor

Çiğ Köftede Mide Bulandıran Hile!

Adıyaman'da çiğ köfte üreticileri maliyeti en aza indirmek için çiğ köftelere baharat yerine kiremit tozu, salça yerine de ketçap konulduğunu söyleyerek üretilen çiğ köftelerin kalitesiz olduğundan şikayet ettiler.

SALÇA YERİNE KETÇAP

Günlük olarak sadece Adıyaman'da 2 tona yakın üretilen ve yurtdışı dahil olmak üzere birçok yere gönderilen çiğ köfte; ince bulgur, salça, yağ ve baharat gibi malzemelerle yapılıyor. Ancak insan sağlığıyla oynayan bazı üreticiler çiğ köftenin içerisine zararlı maddeler katmaya devam ediyor. 

Çiğ köfte ustası Basri Aktulum, yapılan hileleri anlatarak, salça yerine ketçap katıldığını ve ketçabın da bağımlılık yaptığını söyledi. Salçanın daha pahalı olduğu gerekçesiyle ketçabı tercih eden çiğ köfte üreticilerinin olduğunu aktaran Aktulum, ayrıca köftenin birbirini tutması için toz şeker katıldığını da söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 14:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
barış taşkun
barış taşkun - 2 yıl Önce

yemeyin bu iğrenç ortadoğu çamurunu yemek niyetine..

Deniz bülbül
Deniz bülbül - 2 yıl Önce

Birkeresin de çiğ köfte orta doğuya ait deyil. Ben hiç dışardan da almam kendim yaparım. Nimet üzerimden bile ırkçılık yapanları da kınıyorum.

Sadık Akkoç
Sadık Akkoç - 2 yıl Önce

4/5 kişilik aile olarak bir menemen dahi yapsan 1 kilo domates soğan biber yağ pul biber yumurta ve gaz 20 tlden fazla geliyor. Alıyorsun 20 TL ye çiğköfteyi emek vermeden yiyorsun. Bir kaç kendini bilmez çiğköfteci yüzünden yemeğe çamur atmayın yahu

Çiğköfteci adam
Çiğköfteci adam - 2 yıl Önce

Son zamanlar da fiyatının abes kaçtığı yemek

Sadık çelebi
Sadık çelebi - 2 yıl Önce

Çiğköfte imalatçılarının tedariğini yapıyorum kullandıkları malzemeleri % 99 biliyorum her gittiğim Çiğköfteciden gönül rahatlığıyla evime alıp yiyorum bugün 3 değişik markada tadına baktım birisinden 1 kğ aldım gıda sektöründen sadık abi olarak istanbul beni iyi tanır

ümit Akbulut
ümit Akbulut - 2 yıl Önce

Çiğ köftenin maliyeti ne ki bu namussuzlar maliyeti daha da düşürmek için hile yapıyorlar.

Beyzanur özkan
Beyzanur özkan - 2 yıl Önce

Bir adıyamanlı olarak söylüyorum adiyamanda çiğköfte YEMEYİN! Ne zaman yesem hep pişman olurum birsürü farkli yerde yedim hem tadi berbat hemde felaket ağrı yapıyor.

Selin kalma
Selin kalma - 2 yıl Önce

Valla Arsamiea çiğ köftede bir numara fabrikasını istediğiniz dakka çat kapı gidin gezin severek yiyoruz %100 doğal ve salça ile yapılıyor ayrıca çiğ köftenin sağlığa yararları çok araştırınız..


SIRADAKİ HABER