Çocuklarda koronavirüs belirtileri açıklandı

Yevgeniy Komarovskiy, çocuklarda koronavirüsün akut solunum yolu viral enfeksiyonları hastalıklarına benzediğini açıkladı

Çocuklarda koronavirüs belirtileri açıklandı

Çocuk doktoru ve TV sunucusu Yevgeniy Komarovskiy sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda koronavirüsün çocuklarda nasıl ortaya çıktığını ve tespit edildiğini açıkladı. 

Daha kolay atlatıyorlar

Komarovskiy, çocukların koronavirüsü kolay atlattığını vurgulayarak, koronavirüsün çocuklarda akut solunum yolu viral enfeksiyonları hastalıklarına benzediğini söyledi. Komarovskiy, çocuklarda başlıca koronavirüs belirtilerinin kusma ve ishal olduğunu dile getirdi. 

Dışarı atılması uzun sürüyor

Hastalığın etken maddesinin dışkı yoluyla dışarı atılmasının uzun sürdüğünü vurgulayan Komarovskiy, “Çocuklarda, nefes alma sıklığı veya ritminde değişiklik, dışkı ile ilgili sorunlar gibi semptomlar dikkatle takip edilmelidir” dedi.

Komarovskiy, son zamanlardaki çocuk ölümlerinin neredeyse hepsinin koronavirüsle ilgisi olmayan ciddi patolojilerle bağlantılı olduğunu belirtti.

Burcu Çetin

Burcu Çetin 1994 yılında İstanbul'da doğdu. Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü'nü bitirdi. Basın İlan Kurumu'nda Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda yaptığı stajdan sonra şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER