Eczacı Odası duyurdu: Artık eczanelere tek tek girilecek!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul Eczacılar Odası, bundan sonra vatandaşların eczanelere birer birer kabul edileceğini açıkladı

Eczacı Odası duyurdu: Artık eczanelere tek tek girilecek!

İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklama koronavirüs tedbirleri kapsamında bir dizi önlemler alındığı bildirildi. Odadan yapılan açıklamada, tüm eczacıların, çalışanların ve hastaların daha fazla bulaşma riskiyle karşılaşmasını önlemek amacıyla eczacıların taleplerinin yazıyla Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtildi.

Halka duyurulmasını talep etti

Odadan yapılan açıklamada, "Tüm meslektaşlarımızın, çalışanlarımızın ve hastalarımızın daha fazla bulaşma riskiyle karşılaşmasını önlemek için diğer Avrupa ülkelerinde de olduğu gibi, 27 Mart 2020 tarihinden itibaren eczanelerimize hastalarımızı birer birer kabul ederek ilaç ve danışmanlık hizmeti vermeyi sürdüreceğiz. Bu durumun kamu spotları ile halkımıza duyurulmasını talep ediyoruz" ifadeleri yer aldı.

Burcu Çetin

Burcu Çetin 1994 yılında İstanbul'da doğdu. Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü'nü bitirdi. Basın İlan Kurumu'nda Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda yaptığı stajdan sonra şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER