Fahrettin Koca'dan koronavirüs açıklaması: '90 dakikaya düşürüldü'

Daha önce koronavirüs için kullanılan testler 4 ile 24 saat arasında sonuç veriyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yerli kit çalışmasıyla bu sürenin 90 ile 120 dakikaya kadar düşürüldüğünü söyledi.

Fahrettin Koca'dan koronavirüs açıklaması: '90 dakikaya düşürüldü'

Bakan Koca’nın açıklamalarından satır başları:

Koruyucu kıyafetler, maske gibi malzemeler konusunda yeterince stokumuzun olduğunu belirtmek istiyorum. Grip ilacı stokumuzun da yeterli olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum.

50 yataklı 48 sahra hastanemiz de mevcut. Şu an hazır elimizde her biri 50 yataklı 48 adet sahra hastanemiz mevcut. Bu sahra hastanelerinde her türlü ameliyatın yapılabileceği yoğun bakım şartlarına haiz durumda.

Önceliğimiz yeni tip korona virüsün ülkemize girişini engellemek. Vatandaşlarımız da sağlıklarını korumak için aldığı tedbirlere dikkat etmektedir.

Grip vakalarının sayısında düşüş var

Bu sayede mevsimsel grip vakalarının sayısında düşüş olduğunu görüyoruz. Son iki haftada aile hekimlerimize yapılan başvurularda anlamlı düşüşler olmaktadır.

Testin sonuç verdiği süre 90 ile 120 dakikaya kadar indi

Tedirginliğin giderek azaldığını görmekteyiz. Yeni tip korona virüs için mevcutta kullandığımız testlerin 4 ile 24 saat arasında sonuç verdiğini söylemiştik.

Bu süreyi azaltan yerli bir kit üzerinde çalıştığımızı söylemiştim. Bu kit geçen hafta tamamlandı. Bu testin sonuç verdiği süre 90 ile 120 dakikaya kadar indi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 08:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER