İstanbul'da Özel Hastanede Skandal!

İstanbul'daki özel bir hastanede akılalmaz bir skandal yaşandı. HIV'li hastaya yapılan endoskopide kullanılan solüsyon sıvısının değiştirilmeden 15 hastada daha kullanıldığı ortaya çıktı.

İstanbul'da Özel Hastanede Skandal!

İstanbul'da bulunan özel hastanede bir skandal ortaya çıktı. Şüpheli ölümlerden dolayı hasta yakınlarından gelen şikayetler nedeniyle  İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Cumhuriyet Savcılığı harekete geçti.

15 HASTADA DAHA KULLANILDI

Geçen sene yasal izinleri olmamasına rağmen ameliyat geçiren HIV'li bir hastaya endoskopi yapıldı ve kullanılan endoskopik solüsyon sıvısının başka hiçbir şekilde kullanılmaması gerekirken, 15 hastanın ameliyatında daha kullanıldı.

"SOLÜSYON PAHALI"

Hastanenin sahibi ve ameliyatı yapan Prof. Dr. A.Ç.'ye görevli hemşirelerin solüsyonun değiştirilmesi gerektiği şeklinde uyarı yaptığını ancak solüsyonun maddi değerinin 2 bin 500 TL civarında olması gerekçesiyle değiştirilmesine izin verilmeden ameliyatlarda kullanıldığı belirtildi. Ameliyat edilen hastalar gizli soruşturma kapsamında karantina altına alındı, hastane kapatıldı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER