Kahramanmaraş'ta aşı sırasında saldırıya uğrayan doktor Yeşim Tiyekli gözyaşlarını tutamadı

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesindeki Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi'nde aşı sırasında doktor Yeşim Tiyekli saldırıya uğradı. Tiyekli, yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı

Kahramanmaraş'ta aşı sırasında saldırıya uğrayan doktor Yeşim Tiyekli gözyaşlarını tutamadı

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesindeki Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi'nde aşı sırasında doktor Yeşim Tiyekli saldırıya uğradı. Aşısı randevu saatinde yapılmayan C.B., önce Tiyekli ile tartıştı.

Aşı sırasında bekleyen vatandaşlar C.B.’yi sakinleştirmeye çalışırken, Yeşim Tiyekli de yaşadıklarını kayıt altına almak için cep telefonu kamerasıyla çekim yapmak istedi. 

C.B. ise bu sırada Tiyekli’nin eline vurarak telefonu düşürdü. Aile sağlığı merkezinin güvenlik kameralarına da yansıyan olayda C.B. vatandaşlar tarafından dışarı çıkarılırken, Tiyekli polisi aradı. Polis tarafından aşısı yapıldıktan sonra gözaltına alınan C.B., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Yaşadığı olayı anlatırken gözyaşlarını tutamayan Yeşim Tiyekli, şu ifadeleri kullandı:

- CİMER’e şikayet edeceğini söyledi. Ben de istediği yere şikayet etme hakkı olduğunu belirtip ‘Bu randevuları biz belirlemiyoruz ve bunları yapmaya çalışıyoruz. Biraz beklerseniz hepsini yapacağız’ dedim. 

- Kendisi ‘Hayır, ben önce yapılmak istiyorum’ dedi. Dışarı bekleyenler olduğunu, onların içerisinde aşı sırası kendisinden önce olabilecek kişilerin olabileceğini, o nedenle de beklemesi gerektiğini belirterek sırası gelince mutlaka aşısının yapılacağını söyledim. 

- ‘Beni önce alacaksınız, diğerleri beni ilgilendirmiyor’ diyor. Ben, ‘Vatandaşımın hakkını korumak zorundayım, kimseyi önce alamam’ dedim. Öyle deyince üzerime yürüdü ben de biraz geriye çekilerek cep telefonumun kamerasıyla çekmeye çalıştım. Kamerayı görünce elimdeki telefonu almak için elime vurdu. Ben şu anda gerçekten çok üzgünüm.

- Bakanımız Fahrettin Koca’dan istediğim şu, bu şiddeti mutlaka önlemesi lazım. Bunu hak etmiyoruz. Ben tansiyonu olan bir insanım, diyabetim var, tansiyona dil altı verdiler. Bunu hak etmiyoruz, çünkü biz milletimize hizmet ediyoruz. Bakanımızın bunu görmesi lazım. Bu şiddeti yapanları en ağır cezayla cezalandırmaları lazım. 

- Tek dileğim bu. 155’i aradım, polis geldi. Vatandaşın ifadesini almak için karakola götürdüler. Şikayetçiyim, kamera kayıtlarımız var. İnşallah gereken en ağır ceza verilir. 4 çocuklu bir insanım ama anne olarak tek isteğim aşılama çabucak bitsin, 6 yaşa kadar insin diye, milletimiz aşılansın diye çabalıyorum. Bunu hak etmediğimizi düşünüyorum doktor olarak, sağlık çalışanı olarak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER