Komşudan heyecanlandıran haber: 'İlacı bulduk!'

Birçok ülke koronavirüsün ilacı için araştırmalar yapmaya devam ederken, 1433 kişinin yaşamını yitirdiği İran'dan umutlandıran haber geldi. İran Gıda ve İlaç Kurumu Başkanı Muhammed Rıza Şane Saz, ilacın 7 ila 10 gün içerisinde piyasaya sürüleceğini kaydetti

Komşudan heyecanlandıran haber: 'İlacı bulduk!'

Birçok ülke koronavirüsün ilacı için araştırmalar yapmaya devam ederken, 1433 kişinin yaşamını yitirdiği İran'dan umutlandıran haber geldi. İran Gıda ve İlaç Kurumu Başkanı Muhammed Rıza Şane Saz, ilacın 7 ila 10 gün içerisinde piyasaya sürüleceğini kaydetti.

'İlaç tamamen yerli üretim'

Koronavirüs ile mücadelede kullanılacak ilacın ilk ham maddesinin dün ülkeye getirildiğini söyleyen İran Gıda ve İlaç Kurumu Başkanı Şanesaz, ilacın tamamen yerli üretim olduğunu kaydederek, "Koronavirüsü taşıyan hastalara iyi gelen bu ilacı 7 ila 10 gün içerisinde piyasaya süreceğiz" diye konuştu.

Hastalar üzerinde test edildi

Söz konusu ilacın klinik testlerinin başarılı bir şekilde yapıldığını ve bazı hastalar üzerinde test edildiğini vurgulayan Şanesaz, "İlacın piyasaya sürülmesi için gerekli izinler alındı" ifadesini kullandı.

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER