Korkutan Virüsle İlgili Sağlık Bakanı Koca'dan Açıklama Geldi!

Çin'de yayılan ve 9 kişinin ölümüne sebep olan gizemli virüsün insandan insana bulaştığı doğrulandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsle ilgili açıklamalarda bulundu

Korkutan Virüsle İlgili Sağlık Bakanı Koca'dan Açıklama Geldi!

Çin'de yayılan ve 9 kişinin ölümüne sebep olan gizemli virüsün insandan insana bulaştığı doğrulandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsle ilgili açıklamalarda bulundu.

RİSKLİ HASTA YOK

Çin'deki gizemli virüs hakkında konuşan Bakan Koca, "Çin'de zatürre geçiren bir hastada daha önce tespit edilmeyen bir virüsün tespit edildiğini görüyoruz. Canlı hayvan pazar yerinde tespit edilmesiyle ortaya çıkan bir virüs. (Korona virüsü) Bu konuda özellikle bizde herhangi bir hastanın hatta riskli hastanın olmadığını söylemek istiyorum.

'HUDUT GÜVENLİĞİMİZİN GAYRETİ VAR'

"Şu an Türkiye için herhangi bir riskin söz konusu olmadığını özellikle belirteyim. Özellikle Çin'den Huan kentinden bizim yerli havayollarımızın seferi yok ama Çin Hava yollarının haftada üç seferinin olduğunu biliyoruz. Ama bizim hudut güvenliğimizin özel bir gayreti var. Kedi ve canlı tavuğun satıldığı pazar yerinde bu virüsün tespit edildiği açıklandı" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER