Koronavirüs aşısını bulan Prof. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, Türkiye'den gelen telefonlara çıkmıyorlar!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, koronavirüs aşısını bulan BioNtech’in kurucusu ve CEO’su Prof. Uğur Şahin’in ve eşi Özlem Türeci’yle ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu

Koronavirüs aşısını bulan Prof. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, Türkiye'den gelen telefonlara çıkmıyorlar!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı,  koronavirüs aşısını bulan BioNtech’in kurucusu ve CEO’su Prof. Uğur Şahin’in ve eşi Özlem Türeci’yle ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Altaylı'nın bugünkü yazısı şöyle:

BioNtech’in kurucusu ve CEO’su Prof. Uğur Şahin’in ve eşi Özlem Türeci’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonlarına çıkmadıkları ve Türk gazetecilerle konuşmadıkları yolunda bir iddia varmış.

Bildiğimiz kadarı ile Sağlık Bakanı ile daha önce bir görüşme yaptılar.

Erdoğan’ın Sağlık Bakanı ile görüşen bir bilim insanının Erdoğan ile görüşmeyi reddetmesi pek akla yakın gelmese de olabilir.

Türk gazetecilerle ilgili bölümüne gelince.

Ancak kendi deneyimimi aktarabilirim.

Geçen yazdan bu yana Prof. Şahin ile görüşmek, skype vasıtası ile de olsa 10 dakikalık bir röportaj yapmak için Biontceh’in kurumsal iletişimine başvurduk.

Prof. Şahin’e yazdık.

Uzunca bir süre yanıt dahi alamadık ki, bu çok alışık olduğumuz bir durum değildi.

Dünyanın çok önemli, Nobelli bilim adamalarına Teke Tek Bilim için mesaj yolladığımızda mutlaka bir geri dönüş alıyorduk, olumlu olumsuz bir geri bildirimde bulunuyorlardı.

BioNTech’ten ise uzun süre hiçbir yanıt alamadık.

Israrlarımız sonucu en sonunda “Talebinizi aldık” şeklinde bir yanıt alabildik.

Açıkçası ben bunu yoğunluklarına değilse de aşıyı Türkiye’ye satamayacak olmalarına ve bu konuda Türk basını tarafından zorlanmak istememeleri gibi makul ve insani bir nedene bağlamıştım.

Hala da öyle düşünüyorum.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2020, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER