Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesinden korkutan açıklama: Vaka sayısı 30 bini bulabilir!

Çin'in Vuhan kentinde başlayıp neredeyse tüm dünyaya yayılan ve 11 Mart'ta Türkiye'de ilk kez ortaya çıkan koronavirüs vakaları, artmaya devam ediyor. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayısının 47'ye yükseldiğini duyurmasının ardından bugün de koronavirüsle Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap'tan korkutan açıklamalar geldi

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesinden korkutan açıklama: Vaka sayısı 30 bini bulabilir!

Çin'in Vuhan kentinde başlayıp neredeyse tüm dünyaya yayılan ve 11 Mart'ta Türkiye'de ilk kez ortaya çıkan koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayısının 47'ye yükseldiğini duyurmasının ardından bugün de koronavirüsle Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap'tan korkutan açıklamalar geldi.

Vaka sayıları artacak

Salgındaki vaka sayılarının artacağını belirten Azap, "3-4 hafta içerisinde vaka sayısının 5 bin civarında olmasını bekliyoruz. Ama bu çok kritik sayı 30 bin bile olabilir, vatandaşlarımızın önlemleri alması lazım. Uyarılara dikkat etmesi lazım. Böyle olursa, 3-4 binde sayıyı sınırlı tutabiliriz.

'Kalabalık ortamlarda hızlı yayılıyor'

Bu virüs,kalabalık ortamlarda çok kolay yayılıyor. Vatandaşlarımız da hep bunu düşünsünler. Bu tedbirler bunu sağlamak için alınıyor. Ona göre hayatlarını planlarlarsa, bu salgını çok fazla yayılma fırsatı bulamadan ülkemizde atlatabilir diye ümit ediyoruz" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER