Microblading Kaş Tasarımı Nerede ve Nasıl Yapılmalı?

Yaptığı işlerle kalıcı makyaj sektörüne imzasını atan Uzm. Estetisyen Sara Yaman , kaşları ile problem yaşayanlar için Microblading ile 3D kıl tekniğini önerdi.

Microblading Kaş Tasarımı Nerede ve Nasıl Yapılmalı?

Yaptığı işlerle kalıcı makyaj sektörüne imzasını atan Uzm. Estetisyen Sara Yaman, kaşları ile problem yaşayanlar için Microblading ile 3D kıl tekniğini önerdi.

3D Microblading Kıl Tekniği ile Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır?

3D kıl tekniği uygulayarak yaptıkları işlemde, kaş kıllarını tek tek çizdiklerini belirten Sara Yaman, cilde uyguladıkları boyanın, danışanın gerçek kaşından ayırt edilemeyecek kadar doğal bir görünümde olmasını sağladıklarını anlattı. İşlem sonunda naturel bir görünüme kavuşulması için kullanılan boyanın tamamen organik olması gerektiğini vurgulayan Sara Yaman, "İşlemde en mükemmel sonucu alabilmemiz için kullandığımız iğneleri özenle seçiyoruz. İşlem yapılan kişinin kaş kıllarından daha ince iğne ile operasyonu gerçekleştiriyoruz. 7, 9, 12 ve 14 punto gibi farklı boyutlarda iğnelerimiz var. Bu kararı verirken işlem sonunda danışanımızın da nasıl bir kaşa sahip olmak istediği önem arz ediyor" şeklinde konuştu. Danışanlarından en çok işlem yapılacak bölgenin acıyıp acımayacağına yönelik sorular aldığını ifade eden Sara Yaman, "Bölgeye anestezi kremi uygulayarak uyuşturuyoruz. Bu nedenle danışanlarımız herhangi bir acı ya da ağrı hissetmiyorlar. 3D kıl tekniği dediğimiz Microblading işlemi ile kaşları seyrek ya da kaş formundan memnun olmayan kişileri hayallerindeki görüntüye kavuşturuyoruz" şeklinde anlattı.

Microblading İşlemi Yapılacak Merkezi Seçerken Dikkatli Olun!

Microblading kaş tekniği öncesi ve sonrasında kişilerin uygulaması gerekenleri anlatan Sara Yaman, "Özellikle işlemi yaptırmak isteyen kişilerin merkez seçimi önemli. Mutlaka hijyen kurallarına uygun ve uzmanlar tarafından operasyonların gerçekleştiği bir merkez tercih edilmeli. Pandemi döneminden sonra biz de hijyen anlamında tedbirlerimizi artırdık. Her şeyden önce sağlık, bu süreçte işlem yaptırmak isteyen kişiler mutlaka temizliğe dikkat etmeli" ifadelerini kullandı. Kalıcı makyaj uzmanının tecrübesi ve el yeteneğinin işlemde büyük bir önem arz ettiğini söyleyen Sara Yaman," Bizim işimizde el işçiliği çok önemlidir. Sonuç olarak insanların yüzüne bir işlem uyguluyoruz. Kusursuz bir sonuç almak isteniyor ise kesinlikle bir uzmana gidilmelidir" dedi. Daha fazlası için websitemizi ziyaret edebilirsiniz. https://www.sarayaman.com.tr/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER