Paslı Demirle Zeytine Renk Veriyorlar!

Ürünleri bir an önce piyasaya sürmek ve mali geliri artırmak için problemli ürünleri satışa çıkaran gıda teröristleri şimdi de zeytine renk vermesi için paslı demir kullanarak zeytini karartıyor

Paslı Demirle Zeytine Renk Veriyorlar!

Gıda sektöründe skandallar sürmeye devam ediyor. Ürünlere katıştırılan gıda dışı ürünlerle tüketicinin sağlığı tehdit ediliyor. Ürünleri bir an önce piyasaya sürmek ve mali geliri artırmak için problemli ürünleri satışa çıkaran gıda teröristleri şimdi de zeytine renk vermesi için paslı demir kullanarak zeytini karartıyor.

PASLI DEMİR VE TEKSTİL BOYASI KULLANILIYOR

Rengini alamayan zeytinler için beklemek yerine bir an önce karartılıp satılabilmesi için zeytin havuzlarına paslı demir atanlar, başka ürünler için de değişik yöntemler uyguluyor. Bu işlem için zeytine tekstil boyası da ekleniyor.

SADECE ZEYTİN DEĞİL 

Merdiven altı üreticilerin yoğunlaştığı ülkemizde sahte gıda işlemleri sadece zeytinle sınırlı kalmıyor. Türkiye Ziraatçiler Derneği’nin araştırma sonuçlarına göre renk vermesi için kaçak çaya domuz kanı, çikolataların hammaddesinin pahalı olmasından dolayı ise hayvanları beslemek için kullanılan soya tozu kullanılıyor.

"HALK UCUZ DİYE ZEHİR TÜKETİYOR"

TZD Başkanı Hüseyin Demirtaş yaptığı açıklamada “Halk ucuz diye zehir tüketiyor. Bu işi apanlar toplu katliam yapıyorlar” dedi. Tamamladıkları raporu Tarım Bakanlığı’na sunan TZD Başkanı Demirtaş, sahte gıda üreten bu firmalara ceza kesildiğini söyleyen TZD Başkanı Demirtaş, “Ancak cezalar caydırıcı olmuyor. 21 kez isim değiştirip aynı işi yapan şirketler var. 20 bin TL gibi bir ceza yeterince iyi bir maddi yaptırım değil” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER