Sağlık Bakanı Koca'dan koronavirüs paylaşımı: Üstüne basa basa uyardı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yeni bir koronavirüs paylaşımı yaptı ve hiçbir ülkeye seyahat edilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Sağlık Bakanı Koca'dan koronavirüs paylaşımı: Üstüne basa basa uyardı!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyayı sardı. Yaklaşık 5 bin 500 kişinin ölümüne neden olan koronavirüs birkaç gün önce Türkiye'ye de sıçradı. 

Türkiye'deki vaka sayısı 5

Avrupa'dan gelen bir Türk vatandaşında tespit edilen koronavirüs, hastanın çevresindeki 4 kişide daha görüldü. Şu ana kadar Türkiye'de vaka sayısı 5 iken ölüm gerçekleşmedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise ölümlerin yaşanmaması ve virüsün yayılmaması adına tedbirlere ve uyarılarda bulunmaya devam ediyor.

Sağlık bakanı Koca'nın paylaşımı

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Koca yurt dışına çıkış konusunda uyarıda bulundu:

YURT DIŞINA GİDİŞ DÖNÜŞ UYARIMIZDA KESİNLİKLE ISRARCIYIZ. 1 seyahat, 1 kişi ve 1 tek risk değildir. Sonucu 82 milyonu etkileyebilecek bir risktir. Mümkünse hiçbir ülkeye gitmeyelim. Yurt dışındaysak orada tedbir alalım. TEDBİRLERİ NE KADAR SIKI TUTARSAK, TEHDİT O KADAR ZAYIFLAR.

Bugün aynı zamanda tüm hudut kapıları, Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika, Hollanda'dan gelen yolculara kapatıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER