Sağlık Bakanlığı'ndan flaş bir karar daha: Onlar da sahaya!

Sağlık Bakanlığı, koronavirüsle ilgili bir karar daha aldı. Dün tüm özel ve vakıf hastanelerini salgın hastanesi ilan eden bakanlık, bu kez de personel ihtiyacı için önemli bir adım attı

Sağlık Bakanlığı'ndan flaş bir karar daha: Onlar da sahaya!

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren ve her geçen gün vaka sayısı artan koronavirüsle mücadele için Sağlık Bakanlığı yeni bir karar daha aldı.

Bakanlık dün tüm özel ve vakıf hastanelerini salgın hastanesi ilan etmişti. Bu kararla vakıf üniversitesi hastaneleri ve özel hastanelerin kapısı Covid-19 hastalarına açılmıştı.
 

Sağlık Bakanlığı bugün de personel sayısı için karar aldı. Resmi Gazete'de de yayınlanan karar ile uzmanlık eğitimi alan hekimler virüsle mücadele için üç ay süreyle görevlendirilebilecek.
 

"Uzmanlık öğrencileri, uzmanlık eğitimi uygulamasından sayılmayan işlerde görevlendirilemez" fıkrasına eklenen bölüm şöyle:
"Ancak deprem, sel baskını, salgın hastalık gibi olağan dışı ve hizmetin normal olarak sürdürülemediği hallerde uzmanlık öğrencileri, hekimlik görevlerini yürütmek üzere eğitim gördüğü kurumun dışındaki aynı il sağlık tesislerine 3 ayı geçmemek üzere görevlendirilebilir. Bu görevlerde geçen süreler eğitim süresinden sayılır."

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER