Sağlık sisteminde alarm zilleri çalıyor: Doktor ve cihaz yetersizliğinden uzun kuyruklar oluştu!

Nizip Devlet Hastanesi'nde muayene olmak için hastaneye gelen vatandaşlar, ultrason ve röntgen için sıra alımlarının durdurulduğunu belirterek, mağdur olduklarını dile getirdi.

Sağlık sisteminde alarm zilleri çalıyor: Doktor ve cihaz yetersizliğinden uzun kuyruklar oluştu!

Hastanelerde doktorların ve cihazların yetersizliği nedeniyle sorunlar yaşanıyor. 

Gaziantep Nizip Devlet Hastanesi’nde, muayene ve tahliller için oluşan uzun kuyruklar vatandaşların tepkisini çekti.

Muayene olmak için hastaneye gelen vatandaşlar, ultrason ve röntgen için sıra alımlarının durdurulduğunu belirterek, mağdur olduklarını dile getirdi.

Anka'nın aktardığına göre; geçen hafta Sağlık Bakanlığı'nın hastane randevuları için müracaat eden vatandaşlara "30 günde en fazla üç randevu alabilirsiniz" mesajı gündeme gelmiş, hastane kuyruklarına vatandaşlar tepki göstermişti. Benzer görüntüler, bu sabah Gaziantep Nizip Devlet Hastanesi’nde de yaşandı. 

Gaziantep Nizip Devlet Hastanesi’nde uzun kuyrukların oluşması muayene ve tahlil için hastaneye gelen vatandaşların tepkisine neden oldu. Muayene olmak için gelen vatandaşlar ultrason ve röntgen için sıra alımlarının durduğunu ve mağdur oldukları ifade etti.

Öte yandan doktor sayısının da eksik olduğunu ifade eden vatandaşlar, enfeksiyon hastalıkları uzmanı hekimin sadece haftanın 1 günü hastanede olduğunu belirtti.

Hastanede her gün benzer bir durum yaşandığını ifade eden vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı’nın soruna çözüm bulmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2022, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER