Sınava girecek öğrenciler dikkat: ÖSYM'den flaş açıklama

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sınav takviminin belirlenmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu

Sınava girecek öğrenciler dikkat: ÖSYM'den flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme takvimini açıklarken, milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren sınavların tarihlerini de bildirmişti.

Daha önce 20-21 Haziran’dan 25-26 Temmuz’a ertelenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yeniden hazirana çekilerek 27-28 Haziran tarihlerinde yapılmasına karar verilmişti. 

Bugün de ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sınavların nasıl yapılacağını anlatırken, YKS ve MSÜ sınavına girecek adaylara maske ve dezenfektan dağıtılacağını belirtti. 

Aygün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

- 27-28 Haziran tarihlerinde üç oturum olarak uygulayacağımız Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) ve 14 Haziran tarihinde uygulayacağımız Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) için gerekli tüm önlemleri alıyoruz.

- YKS'nin her oturumunda ve MSÜ'de adaylarımıza sınav binası girişlerinde görevlilerimiz tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacaktır. İsteyen adaylar kendileri de dezenfektan ve/veya kolonya yanlarında getirebileceklerdir.

- Sınav görevlilerimize de maske ve dezenfektan dağıtılacaktır.

- Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacaktır.

- Adaylar sınav binalarına girerken, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecektir.

- Sınav salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacaktır.

- Yeni Sınav uygulama süreçleriyle ilgili olarak sınav görevlilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 07:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER