Suda Çözülen Kahvelere Dikkat!

İngiltere'de kahveler üzerine yapılan bir araştırmaya göre kremalı kahvelerdeki şeker oranı korkutucu boyutlara çıktı. Uzmanlar bu tür kahvelerin çok tüketilmesi durumunda sağlık sorunları oluşabileceğini belirtiyor. 

Suda Çözülen Kahvelere Dikkat!

Kremalı kahveler neredeyse hepimizin severek tükettiği içecek. Ancak en son yapılan araştırmalara göre bir kremalı kahvenin içinde 23 kaşık şeker bulunuyor.

Araştırmalarda kremayla süslenen kahvelerin şeker oranı 3 kutu kolaya eşit. 

ALTINDA TORTUSU KALMALI

Suda tamamen çözülen kahvelerin de sağlığımızı tehdit ettiğini, altında filtre kahvede olduğu gibi kendinden bir tortu kalması gerektiğini belirten Diyetisyen Fatma Demirok yaptığı açıklamada "İnsülin direncini tetiklediği için Tip-2 diyabeti tetikliyor, karaciğer yağlanması, böbrek yetmezliği gibi birçok hastalığa sebep oluyor. 

Kahve içtiğinizde 20-25 adet şeker almış oluyorsunuz. Sade tükettiğimiz kahveler önceden demlenmiş kahvelerin kimyasal işlemlerle suda çözülür hale gelmesinden yapılıyor. Bu da sağlıksız. Doğal Türk kahvesi ya da filtre kahveyi suda pişirdiğiniz zaman altında tortuları kalıyor. Ancak Nescafe'yi demlediğiniz zaman suda direk çözülüyor. Yani suda çözülmesi bile sağlıklı değil." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER