Türkiye'de hasta sayısı 1000'e ulaştı mı? O doktordan açıklama

Sosyal medyada dolaşan bir görüntüde bir doktor toplantı yaptığı diğer doktorlara hasta sayısının 1000'li sayılara ulaştığını söylüyordu. Videoda konuşan kişi uzman doktor G.Çınar açıklama yaptı

Sosyal medyada dolaşıma sokulan bir videoda bir doktor toplantıda konuşuyor, diğer doktorlar da onu dinliyordu. Konuşan doktor diğerlerine koronavirüsü anlatırken durumunu öneminden bahsediyor ve Türkiye'de hasta sayısının binlere ulaştığını ileri sürüyordu. 

Ankara'daki bir hastanede gizli çekildiği anlaşılar görüntülerden sonra o doktor açıklama yaptı. Uzman doktor G.Çınar videodaki açıklamasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Uyum eğitimlerinin birinde durumun önemini daha iyi anlatabilmek ve eğitime katılanları bu zorlu süreç için hazırlayabilmek için bazı yurt dışından gelen vakalarla ilgili örnekler verdim, olumsuz bir senaryo üzerinde konuşma yaptım. Amacım, hastane malzeme eksiklikleri de dahil olmak üzere yaşayabileceğimiz zorlu süreci daha iyi ifade edebilmek ve hastane personelinin süreci daha iyi sahiplenmesini sağlayabilmekti. Maalesef gizli kaydedilen konuşmamın kasıtlı olarak sadece küçük bir kısmı sosyal medyada paylaşılmıştır. Konuşmamın tamamı kaydedilip paylaşılabilseydi olumsuzluk yaratma amacım olmadığı anlaşılabilirdi. Hizmet içi eğitim sırasında kullandığım bazı hatalı sözcüklerin toplumda çok farklı bir algıya sebep olabildiğini gördüm. Çok üzgünüm. Bundan sonraki süreçte daha dikkatli olacağım, hastalarıma, üniversiteme, ülkeme hizmet için yoğun çalışmalarıma devam ederken sözcüklerimi daha özenli seçeceğim. Toplumsal olumsuz bir algıya neden olduğum için de herkesten özür dilerim."

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 07:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER