Valilik açıkladı: Maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı!

Koronavirüs nedeniyle bir ilimizde daha maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı

Valilik açıkladı: Maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı!

Koronavirüs nedeniyle maskesiz sokağa çıkma yasağı ilan edilen illere Gümüşhane de eklendi.

Gümüşhane Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde 18 Mayıs tarihinden itibaren maske takılmasını zorunlu hale getirdi. 

Kararın uygulamaya girmesiyle birlikte polis, jandarma ve zabıta tarafından gerekli bilgilendirme, eğitim ve denetim faaliyetlerinin yoğun bir şekilde sürdürülmesi, uygulamanın il genelinde aktif katılımla gerçekleştirilmesi için tüm kurum ve kuruluşların gerekli desteği sağlamasına, il genelinde yaklaşan Ramazan bayramı öncesi yoğunluğunun fazlalığı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması durumunda zabıta ve kolluk kuvvetleri tarafından yoğunluğun oluşabileceği çarşı, cadde, sokak gibi bölgelerde gerekli olan bütün tedbirlerin alınmasına karar verildi.

Toplantıda ayrıca Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek olan öğrencilerin T.C. kimlik kartı başvurularının alınabilmesi için il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin 18-19 Mayıs tarihlerinde açık bulundurulması, sokağa çıkmaları kısıtlanan 01.01.2000 tarihinden sonra doğan ve sınava girecek olan öğrencilerin 18-19 Mayıs 2020 tarihlerinde il ve ilçe nüfus müdürlüklerine T.C. kimlik kartı başvurusu ile sınırlı olmak üzere sınava başvurduğunu gösterir belgeyi ibraz etmek şartıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmaları kararı da alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER