Virüsten Sonra Satışlarda Patlama Oldu: Paraya Para Demiyorlar!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüsü sebebiyle İstanbul Havalimanı'nda koruyucu maske satışlarında büyük artış yaşandı

Virüsten Sonra Satışlarda Patlama Oldu: Paraya Para Demiyorlar!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüsü sebebiyle İstanbul Havalimanı'nda koruyucu maske satışlarında büyük artış yaşandı. Yoğun talep nedeniyle maske fiyatlarında artış yaşanırken, bu zamana kadar 10 binin üzerinde maske satıldığı öğrenildi.

TERMAL KAMERALAR KURULDU

Sağlık Bakanlığı'nın talimatı üzerine havalimanına kurulan termal kameralar ile Çin'in Pekin, Şanghay ve Guangzhou kentlerinden İstanbul'a gelen yolcuların taraması devam ederken, yolcular ise kendi önlemlerini alarak maske almaya yöneldi.

10 BİNİ AŞKIN MASKE SATILDI

Koruyucu maske satışlarında 10-15 günden beri ciddi bir artış gözlemlendiğini belirten Eczacı Nurcan Erkul, "Başta Çin olmak üzere Asya ülkelerinde yaşayan insanlar maske kullanmaya alışkın. Koronavirüsten sonra Çin'e gidecek olanlar eskiden 2-3 maske alırken, şu an ciddi anlamda maske alıyorlar ve kutu kutu almaya başladılar. Bu da satışlara ciddi anlamda yansımaya başladı. Virüsten sonra 10 bini aşkın maske satışı oldu. Bunun yüzde 50'si filtreli maskeler. Kalan yüzde 50 ise 3 katlı maskeler” dedi.

FİYATLARDA ARTIŞ YAŞANIYOR

 “Toptan isteyenler var şu anda” diye devam eden Erkuk, “Maskeler ciddi anlamda sıkıntıya girdi. Çünkü bizim alımlarımız da arttı. Bizimle birlikte satış yapan yerler de alımlar yapmıştır. Biz de şu anda bulmakta zorlanıyoruz ve taleplere yetiştirmekte zorlanıyoruz. Tedarik edemediğimiz zamanlar da oldu. Fiyatlarda artış oldu. Talep doğrultusunda beklenen bir artış oldu. 2 katına çıkan rakamlara ulaşıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER