Yoğun bakımdaki Burak Akkul'un eşi Seda Akkul'dan açıklama

Koronavirüs testi pozitif çıkan ve durumu kötüleşince yoğun bakıma alınan ünlü sunucu Burak Akkul'un karantinadaki eşi Seda Akkul sosyal medya hesabından açıklama yaptı

Yoğun bakımdaki Burak Akkul'un eşi Seda Akkul'dan açıklama

Koronavirüse yakalanan ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Burak Akkul, yoğun bakımda yaşam mücadelesi verirken, karantina altında bulunan eşi Seda Akkul, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Seda Akkul şu mesajları verdi:

- Burak yoğun bakımda stabil. Daha iyi olması için duanıza, iyi dileklerinize ihtiyacı var.  Doktorlar onunla çok iyi ilgileniyor. Ben karantinada hastanede tedavi altındayım.

- Sosyal medyaya hiç  bakmamaya çalışıyorum, çünkü iyi gelmiyor. Burak’a da iyi gelmedi ve yoğun bakıma alınmadan önce çok yıprandı. Telefonlara cevap vermek, mesaj cevaplamak pek mümkün değil. İlaçların da etkisiyle hem uyku halindeyim hem de telefon çalması endişelendiriyor beni.

- Sadece sizden dua, iyi dilek, enerji, hanginiz nasıl iyi hissedeceğine inanıyorsanız; Burak için istiyorum, bunların Burak’a iyi geleceğini  ve çabucak iyileşeceğine inanıyorum, inanmak istiyorum.

- Lütfen "ülkeye korona getirdiniz" yazmaktan vaz geçin. Buna inanmıyorum, Burak için kötü düşünmeyin. Burak tonsilit sebebi ile tedavi oluyordu. Ben ailemin yanına gittiğimde Korona haberleri henüz Çin ve İtalya ile sınırlı idi. Ülkemizde hiç vaka haberi yoktu ve Londra’da da henüz tek bir vaka açıklanmış iyileştiği bildirilmişti. Çin, İtalya ve İran dışında ülkelere seyahat etmememiz için bir açıklama, uyarı yoktu. Burak yanıma geldiğinde bu hafta yayına girmesi gereken ‘yeni bölüm sorumlululuğu’ ile hareket ediyordu.

- Londra'ya geldiği 3. gün öksürüğü arttı orada bağlı olduğumuz sağlık kurumuna başvurduk. Tüm belirtileri anlattık ve ‘risk taşımadığı’ iletildiği için mevcut tedavisine devam etti.

- Korona haberleri yoğunlaşınca çekimi iptal edip ‘risk altında olmadığımız’ söylendiği halde maske-eldiven gibi önlemler alıp İstanbul’a döndük. Döner dönmez evimize en yakın özel hastaneye başvurduk ve yine tonsilit teşhisi ile eve gönderildik.

- Biz yine de izole olduk kimseyle görüşmedik, dışarı çıkmadık’ iki gün içinde ateşi çok yükselince aynı hastanenin önerisi ile Kartal eğitim araştırmaya geldik ve ivedilikle karantinaya alındı. Sonraki süreci zaten biliyorsunuz.

- Lütfen Burak için kötü bir şey düşünmeyin yazmayın. Lütfen dua edin. Burak iyi olacak. Ülkemiz iyi olacak. Dünya iyi olacak. İnanıyorum, inanmak istiyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER