MSB duyurdu: 7 PKK/YPG'li terörist etkisiz! MSB duyurdu: 7 PKK/YPG'li terörist etkisiz!

İstanbul Büyükçekmece Mimar Sinan'da denizde balıkçılar tarafından elleri ve  ayakları bağlı ve halıya sarılı halde cansız bedeni bulunan 24 yaşındaki Sedef Güler ile ilgili soruşturma da önemli bir gelişme yaşandı. 

Zanlının sorgusunda "Alkol ve uyuşturucu kullanmaları sonrası sabah Sedef Güler'in nefes almadığını fark ederek, Güler'i halıya sarıp denize attığı" yönünde itirafta bulunduğu öğrenildi.

Sedef Güler'in katil zanlısı olarak aranan Yavuz G., Edirne Elçili köyü mevkiinde  jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Yavuz G'nin aralarında uyuşturucu ticareti ve kasten öldürme suçlarının olduğu 4 suçtan aranması olduğu tespit edildi.Zanlının sorgusunda "Alkol ve uyuşturucu kullanmaları sonrası sabah Sedef Güler'in nefes almadığını fark ederek, Güler'i halıya sarıp denize attığı" yönünde itirafta bulunduğu ortaya çıktı.Sorgusu tamamlanan Yavuz G. adliyeye sevk edildi.

Ne olmuştu?

Sedef Güler'in (24) cesedi, 7 Haziran'da Mimarsinan Merkez Mahallesi'ndeki balıkçı barınağında halıya sarılmış ve ayaklarına ağırlık bağlanmış halde denizde bulunmuştu.

Olayla ilgili dört gün önce gözaltına alınan şüphelilerden Fırat B. ve Onur Ö. emniyetteki işlemlerinin ardından Büyükçekmece Adliyesine sevk edilmişti.Şüphelilerden Fırat B. çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanıp Onur O.  ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı. Yavuz G. ile öldürülen Sedef Güler'in beraber bir eve giriş yaptıkları güvenlik kameraları tarafından  kaydedilmişti.

Editör: Nehir Durdağı