Şırnak'ta alkollü olduğu öne sürülen bir kamu görevlisi Z.Ç., yolda yürüyen bir kadına tacizde bulunduğu iddiasıyla kalabalık bir grup tarafından darbedildi.

Şırnak merkeze bağlı Dicle Mahallesi Orman Caddesi'nde dün akşam saatlerinde  yaşanan olayda iddiaya göre, alkollü olduğu belirtilen kamu görevlisi Z.Ç., yolda gördüğü evli ve tanımadığı bir kadına arkasından sarıldı. Tacize uğrayan kadın bağırarak çevredekilerden yardım istedi. Olay yerine toplananlar, Z.Ç.'yi darbederek yaraladı. Bölgede devriye görevinde bulunan polis ekipleri olaya müdahale ederek Z.Ç.'yi kalabalığın elinden kurtardı. Olayla ilgili 4 şüpheli gözaltına alındı.

Arkadaşların borç tartışması cinayetle bitti! Arkadaşların borç tartışması cinayetle bitti!

Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Z.Ç., tedavisinin ardından Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Z.Ç.'nin açığa alındığı belirtilirken, 4 şüphelinin ise emniyetteki işlemleri sürüyor.

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada olaya ilişkin adli ve idari soruşturmanın başlatıldığını ve 4 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.

Valilik açıklamasında şu ifadeler kullanıldı; “Bugün saat 21.30 sıralarında ilimiz merkezindeki Orman Kavşağında (Z.Ç) adlı kamu görevlisi, taciz iddiasıyla kalabalık bir grubun saldırısı sonucu darp edilmiştir. 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından hastaneye sevk edilen (Z.Ç) hastanede tedavi altına alınmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmış olup, olaya karışan (4) şüpheli gözaltına alınmıştır. Konu Valiliğimizce hassasiyetle ve yakından takip edilmektedir”

Editör: Nehir Durdağı