Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Türkocağı Mahallesi'nde 15 Aralık'ta iddiaya göre Mehmet Can G. arkadaşı Veysel Emre'ye kendi GSM hattı üzerine 10 bin lira değerinde cep telefonu aldı. Veysel Emre telefonu aldırmadan önce taksitleri kendinin ödeyeceğini söyledi ancak telefon alındıktan sonra satıp taksitlerini de ödemedi.

Boğazından bıçaklayıp kaçtı

Tartışma sırasında Veysel Emre hakaret edince kavga çıktı. Bunun üzerine Mehmet Can G. yanında getirdiği bıçağı çıkararak Veysel Emre'yi boğazından yaraladı. Emre, ağır yaralanırken, Mehmet Can G. ise olay yerinden kaçtı.

Borcunu ödemediği için bıçaklamış

Bir süre sonra polis merkezine giderek teslim olan Mehmet Can G. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi. Mehmet Can G. cinayeti itiraf ederek bir süre önce Emre'ye GSM hattı üzerine 10 bin TL değerinde cep telefonu aldığını arkadaşının bu borucu ödemediğini bu nedenle çıkan tartışma sonrası onu bıçakladığını ancak öldürmek istemediğini, korkutmak amacıyla yaraladığını öne sürdüğü öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mehmet Can G. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.