11 maçtır kazanamayan Malatyaspor'un başkanı: Lig askıya alınabilir

Takımı düşme tehlikesi yaşayan Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, "Bence lig askıya alınabilir. Bu sene durdurulabilir, o da bir seçenek" dedi

11 maçtır kazanamayan Malatyaspor'un başkanı: Lig askıya alınabilir

Malatyaspor, Kayserispor'a da yenilince düşme tehlikesini iyice yakından hissetmeye başladı. 11 maçtır kazanamayan Malatyaspor'un başkanı Adil Gevrek, koronavirüs nedeniyle liglerin ertelenmesini, askıya alınmasını, hatta durdurulmasını istedi.


Gevrek, şöyle konuştu: 
"Her şeyin başı sağlıktır. Seyircisiz oynamak tedbir içindir ama ligde yabancı oyuncular çok ve yurt dışına gelip gidiyorlar. Menajerler var, arkadaşları var. Bana göre seyircisiz oynamak da doğru bir karar saygı duymamız lazım ama lig ertelenebilir çünkü risk devam ediyor. Biri yurt dışında gidince, biri gelince ister istemez bir panik var. Ertelenmesi de isabetli bir karar olur. Bir futbolcu yurt dışına gidiyor geliyor ve bir çok kişiyle temas halinde oluyor, oyuncuyla temas halinde oluyor. Bir oyuncumuz yurt dışına gitti ve bir panik oldu. Biri yurt dışından gelince panik bence doğal. Futbolcular arasında şu an 1-2 ama sayısı çoğalır diye düşünüyorum. Ertelenmesi yanında bence lig askıya da alınabilir. Bu sene durdurulabilir o da bir seçenek. Bence bu da düşünülebilir.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER