Abdürrahim Albayrak: Özür dilerim, hata yaptım!

Galatasaray'ın eski ikinci başkanı Abdürrahim Albayrak, sarı kırmızılı kulübün olağan genel kurul toplantısına açıklamalarıyla damga vurdu

Abdürrahim Albayrak: Özür dilerim, hata yaptım!

Galatasaray'ın eski ikinci başkanı Abdürrahim Albayrak, sarı kırmızılı kulübün 2019 yılında yapılması gerekirken pandemi nedeniyle ertelenen ve bugün yapılan genel kurulunda Falcao transferine yönelik eleştirileri yanıtladı.

Albayrak, şu ifadeleri kullandı:

- Başkan dedi ki, ‘Taraftarın dediğini yapacağım, Falcao'yu istiyorum’. Monaco'ya gittik, görüşmeler yaptık. Şanssız bir resim ortaya çıktı. O resmin ortaya çıkmasından dolayı özür dilerim. Bir hataydı. 

- Falcao'ya bonservis bedeli istediler. Falcao dedi ki, ‘Ben Falcao'yum öyle 5-6 milyon Euro transfer bedeli ile bir yere gitmem’ dedi. ‘Bana imza parası vereceksiniz’ dedi.

- Babel'i sezon ortasında alırken, 2.5 milyon Euro imza parası verdik. Babel'e de buna yakın ücret ödedik. Birkaç kişi hariç herkes maaşından 1.5 maaş indirim yaptı. 

- Falcao'dan 500 bin Euro kestik mi, kestik. Sezonu kapamış Andone ülkesine dönerken 1.5 maaş indirim yaptı. O günlerde indirim yapan futbolculara teşekkür ediyorum. 

- Falcao'ya yıllık 5 milyon Euro verdik. İmza parası içinde olma şartı ile verdik. Bu transfer tutmadı, olmadı. Dünya çapında santrfor alıyorsunuz, tutmadı. Şanssızlık mı diyelim, uymadı. 

- Falcao'yu aldık. Bunu da başkan tamamen taraftarın isteklerine, arzularına dayanarak aldı. Falcao'ya verdiğimiz para yıllık 5 milyon Euro. Maç başı ücretleri vardı. Falcao'nun durumu budur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER