Ahmet Çakar'dan Ali Palabıyık'a sert eleştiri: Yazıklar olsun!

Yorumcu Ahmet Çakar, Çaykur Rizespor-Galatasaray maçının hakemi Ali Palabıyık'ı sert ifadelerle eleştirdi

Ahmet Çakar'dan Ali Palabıyık'a sert eleştiri: Yazıklar olsun!

Çaykur Rizespor-Galatasaray maçında verdiği kararlarla tartışılan hakem Ali Palabıyık'a bir eleştiri de eski hakem olan yorumcu Ahmet Çakar'dan geldi.

Ahmet Çakar, Sabah gazetesindeki yazısında şu ifadeleri kullandı:
 
Rize'de Türk hakemliği adına kara bir gece yaşandı. 'Şu takım kollandı, bu takım kollandı' diye bakmayın. Bugün MHK patronu olsam Ali Palabıyık'a devre arasına kadar maç vermem. 

İlk yarı Rize'nin golünden önce Berkan'a faul var. Formasından çekiliyor, Berkan geride kalıyor, topu kaybediyor ve o top gol oluyor. Palabıyık Ali'den tık yok... VAR'dan da tık yok. Aynı Berkan ikinci yarıda ceza sahasında topu kaptırıyor, o da Rizeli oyuncuyu çekip düşürüyor, haklı olarak penaltı ve kırmızı veriyor ama Berkan soruyor, "Ben çekildim vermedin, ben çektim verdin." 

Gelelim asıl fiyaskoya... 8 dakika uzatma vermiş, Rize arka arkaya 3 korner kullanmış, maç bitmiş hâlâ oynatıyor. Bu arada Rize, G.Saray ceza sahası dışında faul kazanması gerekirken Ali faulü çalmıyor. Diagne alıp gidiyor, rakibinin suratını eliyle itip 2. faulünü yapıyor, sonra topla biraz daha gidiyor, Rize sol bekini boynundan tutup atıyor. Ortalıyor ve G.Saray'ın golü geliyor. Yani G.Saray'ın golünden önce en az 3 faul var. Sözüm ona VAR sistemi var. Yazıklar olsun.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER