Ahmet Çakar'dan Galatasaray'la ilgili flaş yorum: Hakem intikam aldı!

Eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar, Çaykur Rizespor'la Galatasaray arasında oynanan maçı değerlendirirken ilginç ifadeler kullandı

Ahmet Çakar'dan Galatasaray'la ilgili flaş yorum: Hakem intikam aldı!

Eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar, Sabah gazetesinde çıkan yazısında Çaykur Rizespor - Galatasaray maçıyla ilgili olarak çarpıcı ifadeler kullandı.

Çakar, "Hakem Uğurlu intikam aldı" başlıklı yazısında "İnsanın aklına mistik olaylar geliyor. Geçen sene Galatasaray bu sahada Türk hakemliğinin '11 Eylül'ü diye nitelediğimiz hakem operasyonu ile galip gelmişti. Ve o hakemin lisansı sezon sonunda da iptal edilmişti. Dün geceki sakatlıklara bakıyoruz. Asla Rizesporlu oyuncuların kastı yok. Galatasaray'ın rezil bir futbol oynadığı da çok açık. Vasatı bulan birkaç oyuncu dışında Galatasaray emeklilerin yaz kamplarında oynadığı futbol gibi oynadı. Bazı oyuncular var ki adını ilk defa 40'lı dakikalarda duyduk. Mesela Falcao... Acı olan şu, G.Saray kötü de oynasa sahada adeta geçen senenin intikamını alırcasına kararalar veren bir hakem vardı" ifadelerini kullandı.

Hakemin Galatasaray aleyhine verdiği penaltıya asla katılmadığını belirten Çakar, "Aynı hakeme sormak lazım, ikinci yarıda Andone'nin sakatlandığı pozisyonda VAR'ın, hakemi kenara davet etmesi normal ve usule uygun olmasa da madem davet edildin, orada Rizesporlu kalecinin topa teması yok ve Andone'nin diz kapağının üzerine düşüyor. Maden VAR çağırdı, futbolun düz mantığında o da penaltı. Yine ilk yarıda Donk'a yapılan net penaltı var. O da es geçildi. Dedik ya Türk hakemliğinde bazı yıllar bir takıma bazı yıllar başka bir takıma çalışan bir gladyo var. İstedikleri operasyonları çekiyorlar, istedikleri gibi at koşturuyorlar" diye yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER