Ahmet Çakar'dan Trabzonspor-Galatasaray maçında penaltı iddiası

Ünlü yorumcu Ahmet Çakar, Trabzonspor-Galatasaray maçında hakem Ali Palabıyık'ın Trabzonspor'un penaltısını vermediğini ileri sürdü

Ahmet Çakar'dan Trabzonspor-Galatasaray maçında penaltı iddiası

Trabzonspor ile Galatasaray arasında oynanan maç için yorum yapan Ahmet Çakar, hakem Ali Palabıyık'ın Trabzonspor'un penaltısını vermediğini belirtti.

Çakar'ın bugünkü Sabah gazetesindeki yazısı şöyle:

Az kalsın G.Saray yine tarih yazıyordu. Tıpkı Kasımpaşa maçında olduğu gibi ilk devrede çok iyi oynayıp, goller bulup 2-0 öne geçtiler, fakat maç sonunda puan kaybettiler. 

Galatasaray ilk yarıda deplasmanda nasıl oynaması gerekiyorsa öyle oynadı. Gencecik çocuklar, aldıkları toplarla çok çabuk kontraya çıktı. İlk golde Edgar'ın büyük hatasıyla Emre ağları sarstı. Daha sonra da Kerem Aktürkoğlu'nun bencil davranmayıp tekrar Emre'ye 'al da at' diye bırakması Galatasaray'ı iki farklı öne geçirdi. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Avcı, iki oyuncu değiştirdi ve ardından Trabzonspor maça hakimiyetini koydu. Önce Cornelius Trabzon'un ilk golünü attı ki, burada Galatasaray'ın ciddi bir yerleşim hatası vardı. İkinci yarıda da Nwakaeme ile Trabzon'un beraberliği geldi. Aslında kalan dakikalarda oyun disiplininden koptular. İkisi de kazanabilirdi.

Hakem Ali Palabıyık başarılı maç yönetti. Fakat kafama takılan bir pozisyon var. G.Saray'ın Danimarkalısı Nelsson kaleye şut çekildiğinde topa atlıyor, sol eli yukarıda. Temas var mı yok mu? Bence var. Dolayısıyla penaltı ve sarı kart olması gerekirdi ama VAR daveti gelmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER