Ahmet Çakar: Ya Fırat Aydınus, sen bizi öküz mü, eşek mi sanıyorsun?

Hakem otoritesi, Sabah gazetesi yazarı Ahmet Çakar, Trabzonspor'un Gaziantep ile oynadığı maçı yöneten Fırat Aydınus'u eleştirirken, Merkez Hakem Kurulu'nu da hedefine aldı

Ahmet Çakar: Ya Fırat Aydınus, sen bizi öküz mü, eşek mi sanıyorsun?

Eski hakem, hakem otoritesi, Sabah gazetesi yazarı Ahmet Çakar, bugünkü yazısında MHK ile birlikte hakem Fırat Aydınus'u da yerden yere vurdu.

Çakar, şu ifadeleri kullandı:

- Hakemler Trabzonspor'dan intikamını alıyor. Bu işin arkasında kim var bilmiyorum. Federasyon mu MHK mi yoksa bu MHK'yi göreve getirmiş belli güçler mi? Bunun adı utanmazlıktır, arsızlıktır.. Bir kulübü boğmaktır. O kulüp kim! Tabi ki Trabzonspor.. 

- Şimdi utanmazlara sesleniyorum.. İki hafta önce son dakikada sağ bek Serkan'ı boynundan çekip düşürüyorlar VAR'dan tık yok. VAR suyun altına girmiş sessiz duruyor.. 

- Gaziantepli oyuncu kendini yere atıyor bu sefer ne hikmetse VAR devreye girip Fırat'ı kenara çağırıyor.. Ya Fırat sen bizi öküz mü eşek mi zannediyorsun.. Bunun nesi penaltı.. 

- İki oyuncu da hamle yapıyor. Ayaklar çarpışıyor. Bir penaltı uyduruyorsun.. Ardından Trabzonsporlu oyuncuyu ikinci sarı ile atıyorsun. Ama daha kenara giderken penaltı vermeyi kafana koymuş olmalısın ki Sumudica'yı da garnitür niyetine oyundan atıyorsun. 

- Şurası çok açık.. Türk hakemleri Türk futbolunun dibine dinamit koymak için var gücüyle çalışıyorlar. Yazık günah değil mi? 
- Her şey bir tarafa VAR protokolü çok açık.. Bırakın zaten penaltı değil.. Öylesine flu pozisyonlar için VAR'ın davet etme yetkisi yok. 

- Tekrar söylüyorum; Türk futbolundaki utanmazlık, arsızlık var gücüyle devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER