Ahmet Nur Çebi İçin Sıkıntı Büyük!

5009 oy ile Beşiktaş'ın yeni başkanı seçilen Ahmet Nur Çebi'nin ilk iş olarak ay sonuna kadar 105 milyon TL'lik borcu ödemesi gerekiyor

Ahmet Nur Çebi İçin Sıkıntı Büyük!

Uzun yıllardır Beşiktaş’ta yöneticilik yapan ve Beşiktaş'ın 34. başkanı seçilen Ahmet Nur Çebi’yi önümüzdeki ay sonuna kadar 108 milyon TL’lik bir borç bekliyor. Avrupa kupalarına katılımdan ve başarılardan gelen gelirin mali çözümleri kolaylaştırması sebebiyle, 2.8 miyar TL borcu bulunan Beşiktaş’ın, UEFA ile oyunculara borcu olmadığına dair masaya oturması ve bunun için borçlarıyla alakalı yapılandırmalar yapması gerekiyor.

6.5 MİLYAR TL TEMLİK ALTINDA

Fikret Orman’ın Bankalar Birliği’yle yaptığı anlaşmayı tekrar değerlendirecek olan Ahmet Nur Çebi’nin ilk mali adım olarak geciken personel maaşlarını ödemesi bekleniyor. Tecrübeli yönetici ve iş adamının mazbatayı almadan kulübün acil ekonomik sıkıntılarıyla ilgileneceği söyleniyor. 6.5 milyar TL’lik geliri temlik altında bulunan kulübün KAP’a bu borca dair geleceğe yönelik bilgilendirme yaptığı biliniyor. İlk günden çalışmalara başlayacağını söyleyen Çebi’yi zorlu günler bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER