Ali Koç'tan Mehmet Cengiz'e flaş cevap

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in "Galatasaray Türk futbolunun kıblesidir" sözüne cevap verirken, yeni transferleri Mert Hakan Yandaş ilgili de konuştu.

Ali Koç'tan Mehmet Cengiz'e flaş cevap

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği toplantısından sonra soruları yanıtlarken, "Galatasaray Türk futbolunun kıblesidir" sözüne de cevap verdi.

Koç, "Elbette bir şeyin kıblesi olmak önemli ancak bu kadar kötü durumda olan bir futbolun kıblesi olmak, pek övünülecek bir şey değil" dedi.

Ali Koç, ayrıca "Benim için Mustafa Cengiz’in sağlığı her şeyden önemli. Başkan iyileşsin, ben şampiyon olmuş kadar sevineceğim" ifadelerini kullandı

Başkan Ali Koç, Mert Hakan Yandaş transferinin nasıl gerçekleştiğini de şöyle açıkladı:

- Mert Hakan ile ilgili ifadeleri bir miktar üzülerek takip ettik. Aslını astarını söylemek durumundayım. Mukavelesi olan oyuncu ile, arkadan dolaşıp, kulübün haberi olmadan anlaşmaya varmak, etik değildir.

- Mert Hakan bize Kasım ayında önerildi. Sonra anlaşma sağlanmış bir takımla. İki takım arasındaki önemli bir maçtan 2 hafta önce olduğu varsayılırsa, bu da enteresan.

- Mart döneminde ligler durdu, Emre Belözoğlu'yla da görüştük. Artık şampiyonluk adayı değiliz, oyuncuyla görüşmek istiyoruz dedik. Mert Hakan, ''Sözüm var, belli şartlarda anlaştık, 10 Haziran'a kadar sözümü tutacağım'' dedi. Nitekim öyle oldu.

- Mert Hakan'ın duruşu, benim açımdan takdire şayan bir duruştur. Bizim yaptığımız anlaşma, onun daha önce Galatasaray ile anlaştığı şartlardan, daha düşük şartlar,

- Anladığım Vedat'tan sonra çok istenen bir futbolcunun kaptırılması sıkıntı yaratmış. Biz şu dönemde bu polemiklere ihtiyacımız yok ama cevap vermek durumundayım. Baskı altındayız. Orada sanki baskı biraz daha fazla.

 Türkiye Futbol Federasyonu ile yaşanan harcama limiti konusuna da değinen Ali Koç, “Nihat Bey (Özdemir) ‘Yok efendim ben olsam Bankalar Birliği anlaşmasını imzalarım’ demiş. Kendi şirketlerinin borçlarını hazine garantili imzalıyor. Hazine garantili borçları ben de imzalarım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 23:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER