Artık başka ülkede düdük çalacak: Cüneyt Çakır transfer oluyor!

Türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı hakemi olan Cüneyt Çakır'ın Katar'daki Dünya Kupası'nda görev almasının yolu açıldı. Çakır, başka bir ülkeye transfer oluyor

Artık başka ülkede düdük çalacak: Cüneyt Çakır transfer oluyor!

Merkez Hakem Kurulu, şoke eden bir kararla Cüneyt Çakır'la birlikte 13 hakemi klasman düşürmüştü.

Bu karar, Katar'daki Dünya Kupası finallerinde maç yöneteceği kesin olan Çakır'ın da önünü kesmişti.

MHK'nin kararı daha sonra Tahkim Kurulu tarafından bozulmuştu. Ancak MHK, yine de bu hakemlere görev vermeyeceğini duyurmuştu.

Üst üste 3 Dünya Kupası'nda maç yönetecek dünyada tek hakem olacak olan Çakır'la ilgili bu karar sonrası flaş bir gelişme yaşandı.

İsviçre Futbol Federasyonu, Cüneyt Çakır için Türkiye Futbol Federasyonu'na transfer teklifinde bulundu. Gönderilen yazıda  "Biz size bir hakem heyeti gönderelim, siz de buna karşılık bize Cüneyt Çakır ve ekibini gönderin. Herkes kendine bağlı olan hakemlerin masrafını karşılasın." dedi.

TFF ise "Bizim dışarıdan hakem getirip görevlendirmek gibi bir düşüncemiz yok. Ancak sizler Cüneyt hoca ve ekip arkadaşlarıyla çalışabilirsiniz. Bunun için de lütfen hakem arkadaşlarımızla temasa geçin" karşılığını verdi.

Bu cevapla Çakır'ın önü açıldı. İsciçre'de maç yönetecek olan Çakır'ın bu şekilde Dünya Kupası'nda görev alması yönünde önünde bir engel kalmayacak.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER