Avrupa Süper Ligi başlamadan bitecek mi: 2 İngiliz kulübü için bomba iddia

Avrupa'nın 12 kulübünün kurduklarını açıkladı Avrupa Süper Ligi'ne tepki büyük olmuştu. İki İngiliz kulübünün çekilme kararı aldığı ileri sürüldü

Avrupa Süper Ligi başlamadan bitecek mi: 2 İngiliz kulübü için bomba iddia

Avrupa'nın 12 kulübü Avrupa Süper Ligi'ni kurduklarını açıklamıştı.

İngiltere'den Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya'dan Milan, Inter ve Juventus, İspanya'dan Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, yaptıkları ortak açıklamada Avrupa Süper Ligi'ni kurma kararı aldıklarını duyurmuştu.

Ancak bu karara tepki büyük oldu. UEFA ve FIFA'nın yanı sıra pek çok Avrupa kulübü, hatta bazı ülkelerin hükümetleri de karara şiddetle karşı çıkmışlardı.

Öyle ki İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bu lige karşı olduklarını belirtirken, hükümetin ülke içinde bu lig maçlarını oynatmama kararı alabileceği bile ileri sürüldü.

Kulüplerin taraftarları da tepkili. 

İngiliz basını tepkilerin o kadar büyük ve etkili olduğunu bildirdi ki; bu nedenle Manchester City ve Chelsea'nin çekilme kararı almayı planladığını yazdı.

Bu arada UEFA'ya bağlı 55 üye ülke federasyonu, yeni kurulan "Avrupa Süper Ligi" kınayan bildiriyi oy birliği ile kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER