Bari Şenol Güneş'e kulak verin Nihat bey!

Liglerin ertelenmemesi için "İnadım inat" diyen TFF Başkanı Nihat Özdemir... Hiç değilse Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in dediğini yapın

Bari Şenol Güneş'e kulak verin Nihat bey!

Dünyada hayat durma noktasında. Futbolda da öyle.

FIFA, UEFA her organizasyonu erteliyor.
 

Avrupa'da hemen her ülkede lig maçları durduruldu. Koronavirüs tehdidi nedeniyle geçici bir süre askıya alındı.
Ama bizde "Seyircisiz oynatma" inadı sürüyor.

 

Hükümet, "Evden çıkmayın" diyor. İnsanların birbirlerine 1 metreden fazla yaklaşmamaları isteniyor. 
Başkanından teknik direktörüne, futbolcusundan yöneticisine futbolun içindeki insanlar hastalık nedeniyle oynamak istemiyor.
Özellikle yabancı futbolcular neredeyse kazan kaldıracak; sahaya çıkmak istemediklerini belirtiyor ve ailelerinin yanında olmak istediklerini açıklıyorlar.

 

Ama Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in inadı inat! "İlle de oynanacak" diyor da başka bir şey demiyor.
Restoranlarda bile masaların birer metre arayla koyulması şartı getirilirken, maçta stoper santrforu bir metre öteden mi tutmaya çalışacak?

 

Kaleci santrforla karşı karşıya kaldığında bir metre geride mi duracak?

 

Frikik atışlarında baraj oluşturan futbolcular aralarında birer metre mesafe mi bırakacak?
 

Nihat bey... Tüm bunlara kulaklarınızı tıkadınız anladık da... Bari Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'e kulak verin. 
Milliyet gazetesinden Bilal Meşe'ye konuşmuş Güneş... Meşe yazısında bakın ne diyor:
"İnsan sağlığı söz konusuyla akan sular durur. Ortada dünyayı kasıp kavuran, insanları evine kapatan bir virüs var arkadaş... Bizim kulvarın tadı tuzu taraftardır.. Onlarsız maçlar çekilmez oluyor, bunu gördük! 


Bırakın bizleri, futbolcular bile maçlara konsantre olamıyor. Kaldı ki, takımlarımızda birçok yabancı var, salgın nedeniyle ite-kaka maçlara çıkıyorlar, biliyoruz! Ülkemizde salgını önlemek amacıyla bir dizi önlemler alınıyor, işyerleri kapatılıyor ki, doğru. Peki, neden ligler ertelenmiyor? Böylesi bir tabloda bu ısrar niyedir? Bakın, 2020 Avrupa Şampiyonası, önümüzdeki yıla kaydırıldı, A Milli Takım’ın hazırlık maçlara rafa kaldırıldı. Şenol Güneş hocamızla konuştum, çok güzel bir öneride bulundu. Diyor ki, “Dünya ayakta, insan sağlığı önemli. Lig maçları da ertelenirse, takvim yeniden yapılır. Örneğin, Haziran ayı boş, o süreçte ligler tamamlanır...” Valla bu önerinin altına imzamı atarım. Ne dersiniz?
Efendim virüs nedeniyle özellikle bizim kulvarda her kafadan bir ses çıkıyor. Birileri, “Lig tescil edilsin” diğerleri “ertelensin” diyor. Erteleme önerisine gıkım çıkmaz. Ancak “tescil” kelimesine sabaha kadar karşı çıkarım. Şampiyonluğa oynayan neredeyse beş takım var, milyonlarca dolar harcamışlar... Yani ortada emek var, para var, ‘tescil’ edip, bunları yok mu sayacağız? 


Ya düşme potası? Rizespor, Ankaragücü ve Kayserispor kırmızı çizgide... Peki, Kasımpaşa, Malatya ve Konyaspor, her an o potaya girebilirler, rahat değiller! Belki kırmızı hatta olan üç takım, çıkış yapar, oradan kurtulur. Buna ne diyeceksiniz? Onun içindir ki, öyle ‘lig tescil olsun’ diyenler, otursun biraz daha düşünsünler! Bu tabloda hem zirve, hem de düşme hattı için böylesi bir yorum yapmak, akla ve mantığa aykırıdır!"
Haydi Nihat bey... Israr etmeyin daha fazla. 
Verin kararı. Yoksa yarın çok geç olabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER