Beşiktaş Başkanı Çebi'den Aboubakar, Rosier ve Ghezzal açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'ta geleceği merak edilen Aboubakar, Rosier, Cenk Tosun ve Ghezzal ile ilgili açıklamalarda bulundu

Beşiktaş Başkanı Çebi'den Aboubakar, Rosier ve Ghezzal açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çebi'nin açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle:

- Son 2 maçta yaşadığımız kayıpların ardından Beşiktaş şampiyon olamaz algısı yaratanlar art niyetlidir. Ben bunda art niyet arıyorum. 3 puan farkla liderken 6 puan gerimizdeki takım için şampiyon olabilir denmesini doğru bulmuyorum. Ben ve arkadaşlarımız şerefli şampiyonlukları kovalayan bir ekibiz. Biz ekip olarak inanıyoruz. 13. sıradayken bu senenin şampiyonu Beşiktaş diyordum, şimdi de diyorum. Kafamızda bir değişiklik yok. Bu sene şampiyon biziz. Onurlu ve şerefli şampiyonluklar hedefleyen Beşiktaş bunu er ya da geç başaracaktır.

- Önümüzde daha 6 hafta var. Özellikle puan kaybettiğimiz maçlarda düşme potasındaki takımlar da vardı. Bu takımların bize karşı verdiği mücadeleyi rakiplere karşı vereceğinden bir şüphem yok. Dolayısıyla onların da puan kaybedeceğini düşünüyorum. Benim Beşiktaş'ın şampiyon olacağına inandığım hesaplamalarda bir kurgudur bu.

- Beşiktaş şampiyon olamaz diyenleri lütfen kaale almayın. Bunu diyenlerin başka hesapları var. Çok konuşmakla icraat olmuyor. Ben ve yöneticilerim konuşmayarak veya az konuşarak Beşiktaş'ın ihtiyaç duyduğu her savunmayı yapıyor ve yapmaya devam edecek. Bizim az konuşmamız bunları yapmıyor anlamına gelmez. Biz her türlü Beşiktaş'ın menfaatlerini korumak için namuslu, onurlu ve şerefli bir şekilde yapıyoruz.

- TFF ve MHK'nın bir takımları şampiyon yapma hedefine olduğuna inanmıyorum. İyi hakeme iyi, kötü hakeme kötü deriz. Çok ilginç bir sezon yaşıyoruz. Pandeminin olduğu bir sezon, 21 takımla oynuyoruz. Oldukça sıkıntılı bir süreç. Tüm bunları alt alta baktığımızda muhteşem goller, muhteşem oyunlar izlediğimiz birçok maç var. Düşme hattındaki birçok takımın şampiyonluğa oynayan takımlardan puan aldığını görüyoruz. Geçen sene şampiyon olan takım Başakşehir, düşmeme mücadelesi veriyor. İlginç oyunlar, ilginç maçlar... Düşme hattındaki takımların çok fazla olması şampiyonluğa oynayacak takımları çok fazla zorlayacaktır. Bundan başarılı çıkacak takımlar ligde kalacaktır, başarısız olanlar küme düşecektir.

- Sezon açıldığında bizim küme düşeceğimizi söyleyenler bile oldu. Ben fikrimi en başından söylemiştim şampiyon olacağız diye. Çünkü ben inanıyordum, arkadaşlarımızın inandığını biliyordum. Hocamızın takıma olumlu yansıdığını biliyordum, futbolcularıma güveniyordum. Şu andaki algı kesinlikle Beşiktaş'a zarar vermek için yapılan algı operasyonudur. Bunun başka bir açıklaması olamaz. Bizim dışımızda hangi takım olursa olsun 3 puan öndeyken şampiyon ilan edilmişti. Ama bizim için bu söylenmiyor. Olsun 6 hafta bekleriz, şampiyon diye o zaman söyletiriz.

- Demba Ba'yı çok yakından tanıyorum. Kendisinin çok onurlu bir insan olduğunu biliyorum. Dünkü olay beni çok şaşırtmıştır. Umarım Demba Ba ağzındaki fermuarı açar ve söyleyeceklerini söyler. Demba Ba bir şey varsa söyler.

- Aboubakar son derece naif, kafasında art niyet olmayan futbolcularımızdan bir tanesi. Aboubakar'ın kontratını ben yaptım ve Beşiktaş camiasının bana ne kadar güvendiğini biliyorum. Bizim oyuncumuzdur ve önümüzdeki sezon bizle oynamaya devam edecektir. Bu sene Beşiktaş, Aboubakar'dan alacağını almıştır. Bu sene katkısı çok. Aboubakar seneye Beşiktaş istediği taktirde Beşiktaş'ta oynamaya devam edecektir. Aboubakar'ın oynamak istemediğini söylediği tamamen bir yalandır. Aboubakar'sız da şampiyon oluruz. Biz de çok emeği var. Önümüzdeki sene de takımda olacaktır. Oyuncuları yıpratmak amaçlı söylemleri bırakmalarını istiyorum. Tepkimiz çok sert olabilir. Herkes haddini bilsin. Beşiktaş şampiyonluğa giderken bu oyunlardan uzak olsunlar.

- Rosier ve Ghezzal ile görüşmelerimiz devam ediyor, henüz netleşen bir şey yok. Futbolcuların hepsi burada oynamak istiyor. Aboubakar dahil herkes istiyor. Yayıncı kuruluş filme takılmış herhalde. Tekrar tekrar aynı şeyler söyleniyor. Umarım arkasında bir art niyet yoktur, yoksa tepkimiz çok sert olur. Taraf olan bazı arkadaşlar bu tip şeyler yapabilirler ama biz buna engel olmaya çalışıyoruz.

- Hakemlerin hata yaptığını söylüyoruz, yapmayanları da söylüyoruz. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Kurumları ayrı yere koyuyorum, hakemleri ayrı yere. Hakem hatalarını hoş görmemiz ve kabullenmemiz söz konusu değildir. Hakem hatalarından en çok madur olan takım Beşiktaş'tır. Huzur ortamı için bu sorunların ortadan kalkması için mücadelemizi vereceğiz.

- Net bir şekilde söylüyorum, şampiyon biziz. Futbolcuların da bunu demesi beni mutlu edecektir. Takımın erken şampiyonluk havasına girdiğini düşünmüyorum. Biz öndeyken rakiplerimize saygı gereği şampiyonluk söylemlerinde bulunmadık ama artık söylüyorum.

- Cenk Tosun sanırım önümüzdeki sezonun devre arasına kadar kendisini anca toplayacaktır. Everton kulübünün ne düşündüğünü bilmiyorum ama Cenk ne zaman bize gelmek istese kapımız ona her zaman açık olacaktır.

- Atiba'yı herhalde genel kurul üyesi yapacağız. Belki başkan da olur. Başkanlık için sadece onu rakip görüyorum. Erken şampiyonluk gelebilirdi, yine gelebilir. Rakiplerin oynayacağı maçlar var. Erken bir şampiyonluk da ilan edebiliriz.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER