Beşiktaş-Dortmund maçı şifresiz mi? Acun Ilıcalı'dan flaş karar

Beşiktaş-Dortmund maçı şifresiz mi? Maçın Exxen platformu yerine açık kanal olan TV8’de yayınlanması talebine Acun Ilıcalı’dan yanıt geldi. 

Beşiktaş-Dortmund maçı şifresiz mi? Acun Ilıcalı'dan flaş karar

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı Borussia Dortmund maçı için yayıncı kuruluş olan şifreli Exxen'in sahibi Acun Ilıcalı'ya maçın TV8'den şifresiz yayınlanması için sosyal medyada çok sayıda çağrı yapılmıştı.

Son olarak Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Şampiyonlar Ligi’nde oynayacakları Borussia Dortmund maçının Exxen platformu yerine açık kanal olan TV8’de yayınlanması talebinde bulunmuştu.

Acun Ilıcalı’dan bu taleplere syanıt geldi. 

Ilıcalı katıldığı bir televizyon programında şu ifadeleri kullandı:

- O zaman Fenerbahçe ve Galatasaray’ı da aynı şekilde yapmam lazım. Hayatımızın en büyük riskine girdik, bizi destekleyin. 6 yıldır bedava yayınlanmıyor Şampiyonlar Ligi. Hadi Acun bedava yayınla diyorlar. İlk maçı bedava yayınladıktan sonra, ikinci maçta ne değişecek?

- İnsanların istekleri normal olabilir, saygısızlık etmeyeyim. Sergen hoca çok sevdiğim, başarısıyla mutlu olduğum bir insan. Sergen’in isteği gönlünden gelen bir istek. İstek var, istek var. Ben de bir maç izliyorum, şu oyuncu oynasın istiyorum. Yarın Beşiktaş maçını izlerken ‘Şu oyuncu oyuna girsin’ diye düşünüp istesem, Sergen onu hayata geçirebilir mi?

- Burada herkesin kendi alanında, kendi işi var. Şampiyonlar Ligi parası diye bir para var, Beşiktaş’ın aldığı. UEFA herhalde para basmıyor, bunu yayın hakları gibi gelirlerden alıyorlar. Bizim, Şampiyonlar Ligi için verdiğimiz paralar zaten kulüplerimize gidiyor. Biz, UEFA’ya para ödüyoruz ve UEFA o parayı dağıtıyor.

- O zaman Fenerbahçe ve Galatasaray’ı da aynı şekilde yapmam lazım. Hayatımızın en büyük riskine girdik, bizi destekleyin. Bizi destekleyin, biz de kulüpleri destekleyelim. Daha çok Türk futboluna destek olalım.”

- 6 yıldır bedava yayınlanmıyor Şampiyonlar Ligi. Hadi Acun bedava yayınla diyorlar. İlk maçı bedava yayınladıktan sonra, ikinci maçta ne değişecek? Öbür maçta üye olmayacaklar mı? Ben rica edeyim o zaman, 10 gün önce üye olsunlar da maçı izlesinler.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 22:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER