Beşiktaş Futbol A.Ş’de Şok Fikret Orman Kararı!

Beşiktaş’ta başkanlık yaptığı dönem boyunca şampiyonluklar yaşasa da mali anlamda takımı dibe sürükleyen Fikret Orman için Beşiktaş Futbol A.Ş. genel kurulunun kararı belli oldu

Beşiktaş Futbol A.Ş’de Şok Fikret Orman Kararı!

Beşiktaş’ta başkanlık yaptığı dönem boyunca şampiyonluklar yaşasa da mali anlamda takımı dibe sürükleyen Fikret Orman için Beşiktaş Futbol A.Ş. genel kurulunun kararı belli oldu.

1 YILLIK SÜREDE BÜYÜK ZARAR

Beşiktaş Futbol A.Ş. genel kurulunun öncelikli konusu olan  01.06.2018 – 31.05.2019 arası dönemde 305 milyon 711 bin 408 TL zarar olduğu belirtildi. Beşiktaş’tan ayrılışının ardından ortaya çıkan mali tablo hem yeni gelen yönetim hem de taraftarda hayal kırıklığı yaratırken genel kurulda yapılan oylama sonucu Fikret Orman için ibra edilmeme kararı çıktı. Yaklaşık 2.8 milyar TL borcu bulunan Beşiktaş’ta 7.5 yıl görev alan Fikret Orman var olan krizin sorumlusu olarak görüldü ve temize çıkarılmaması adına oy çokluğuyla karar verildi.

SADECE O İBRA EDİLMEDİ

Fikret Orman’ın yapılan oylama sonucu ibra edilmeme kararına dava açacağı, ardından Beşiktaş Dernek Kurulu’nu da dava edeceği öğrenildi. Orman dönemindeki yöneticilere aklanma kararı çıkarken sadece Fikret Orman’a ibra edilmeme kararı çıktı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER