Beşiktaş'ta Sergen Yalçın depremi: Ne istedi, başkan Çebi ne teklif etti?

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın depremi yaşanıyor. Yönetimle yeni sözleşme için anlaşamayan ve ayrılık kararı aldığı belirtilen Sergen Yalçın'la başkan Ahmet Nur Çebi arasında geçtiği iddia edilen konuşma da ortaya çıktı

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın depremi: Ne istedi, başkan Çebi ne teklif etti?

Beşiktaş'ta yönetimle Sergen Yalçın arasında anlaşmaya varılamadığı belirtiliyor. 

Hürriyet'ten İsmail Er'in haberine göre; Yalçın'ın şampiyonluk priminin geç yatırılması, masaya geç oturulması ve ilk teklifin çok düşük olması nedeniyle kırgın olduğu belirtildi. 

Yalçın’ın dünkü görüşmenin ardından yakın çevresine şunları söylediği belirtildi:

“Ben hiçbir zaman parayı sorun yapmadım. Öyle olsa diğer teknik direktörler gibi yönetimle görüşmeleri için avukatlarımı yollar, sözleşmeye ağır maddeler koyardım. Beşiktaş’a gelirken para konuşmadım, şimdi mi konuşacağım! Ama bu yaşananlar beni çok üzdü. Onurum, gururum kırıldı. Sezon bitmiş 35 gündür bekletiliyorum. Mobbinge uğradığımı düşünüyorum.”

Çebi ise Yalçın’la anlaşamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Ekonomik yönden tüm imkânlarımızı zorladık ama maalesef bir sonuç çıkmadı” dedi. 

Çebi ile Yalçın arasında geçtiği ileri sürülen konuşma ise şöyle:

- Ahmet Nur Çebi: Kulübümüzün içinde bulunduğu durum ortada. Harcama limitimiz az. Bu nedenle yıllık 12 milyon TL öneriyoruz. Sen ne istersin?

- Sergen Yalçın: Başkanım, ben para konuşmam. Hakkım olan parayı istiyorum.

- Ahmet Nur Çebi: Senin kafandan geçen rakam nedir? 

- Sergen Yalçın: 30 milyon TL... 

- Ahmet Nur Çebi: Bu imkansız. 

- Sergen Yalçın: Başkanım bir forvet alacağız, fiyatı 3 milyon Euro. Nasıl vereceksiniz?

- Ahmet Nur Çebi: O kadar para vermeyiz.

- Sergen Yalçın: Kararınıza saygılıyım. Kamuoyu önünde çıkıp açıklama yapalım. Siz anlaşamadığınızı belirtin. Ben de dinleneyim. 

- Ahmet Nur Çebi: Bakarız, düşünürüz.

Görüşmeler bugün de devam edecek

İki hafta önce gerçekleşen bu görüşmenin ardından taraflar dün tekrar bir araya geldi. Başkan Ahmet Nur Çebi, Sergen Yalçın’a önce 20 milyon TL teklif etti.

Yalçın olumsuz yanıt verince rakam 25 milyon TL’ye yükseltildi. Ancak Yalçın yine ikna olmayınca toplantı sona erdirildi.

Taraftarların heyecanla ve endişeyle takip ettiği görüşmelerde anlaşma sağlanamaması üzerine camianın bazı önde gelen isimlerinin devreye girdiği öğrenildi.

Beşiktaş Yönetimi ile teknik direktör Sergen Yalçın arasındaki yeni sözleşme görüşmelerine bugün de devam edilmesi ve kesin bir sonuca varılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER