Beşiktaş'ta şok: Başkan Çebi ve Burak Yılmaz'ın koronavirüs testi pozitif

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı

Beşiktaş'ta şok: Başkan Çebi ve Burak Yılmaz'ın koronavirüs testi pozitif

Siyah-beyazlı kulübün resmi sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin 13 Mayıs Çarşamba günü BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirilen Covid-19 testi pozitif sonuç vermiştir.

Başkanımızın en kısa sürede sağlığına kavuşması için tedavi sürecine ilgili prosedürler doğrultusunda hemen başlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."

Beşiktaş Kulübü Sağlık Ekibi Danışmanı Dr. Tekin Kerem Ülkü; tüm futbolcular, teknik heyet ve tesis çalışanlarına yapılan testler sonucu 8 kişide  pozitif vaka çıktığını duyurmuştu.

Beşiktaş'ta bugün açıklanan koronavirüs testleri sonucu 8 yeni pozitif vakanın çıkmasıyla büyük bir şok yaşanıyor. Geçtiğimiz cuma günü açıklanan 2 vaka ile birlikte toplam pozitif sayının 10'a çıkmasıyla tüm antrenmanlar iptal edildi. Siyah beyazlılar ayrıca cuma gününden itibaren tesiste yapacağı 4 günlük ilk etap kampını da iptal etti.Pozitif vakalar içinde futbolcuların da olması ve tesisin son iki haftadır kullanılıyor olmasından dolayı, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nin gün içinde karantinaya alınarak kapatılması bekleniyor.

Yeniçağ'ın haberine göre; Beşiktaş'ta koronavirüs testi pozitif çıkan isimler arasında Burak Yılmaz'ın da yer aldığı ortaya çıktı. Tecrübeli golcünün Altunizade Acıbadem Hastanesi'ne gittiği ve burada tedavisine dair gerekli işlemlerin yapılacağı belirtildi. Burak Yılmaz'ın hastaneye özel cipiyle girdiği görülürken, siyah-beyazlı takımda koronavirüs test sonucu pozitif çıkan diğer isimlerin kim olduğu belirsizliğini koruyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER