Beşiktaş'taki rekor sakatlıkların nedeni ne? Sergen Yalçın'dan flaş açıklama

Beşiktaş'ta rekor sayıdaki sakatlıkların nedeni merak edilirken, teknik direktör Sergen Yalçın bu konuda açıklama yaptı

Beşiktaş'taki rekor sakatlıkların nedeni ne? Sergen Yalçın'dan flaş açıklama

Beşiktaş'ta rekor sayıdaki sakatlıklarla ilgili teknik direktör Sergen Yalçın'dan açıklama geldi. 

Yalçın, Altay maçından sonra şu ifadeleri kullandı:

- Altay'a karşı mağlubiyeti hak etmedik. Oyuncularımız iyi şeyler yapmaya çalıştılar. Müsabakayı kazanabilirdik ancak bireysel hatalar ikinci yarıda 2 gol yememize sebep oldu. 

- Sağ bek pozisyonunda sol beki oynatıyoruz. Pozisyonu olmayan oyuncuları başka yerde oynatıyoruz. Bu bahane değil ama oyuncular çok eleştiriliyor. Oyuncuların iyi niyetli, gayretli olduğunu düşünüyorum.

- Sakatlık ve skorları başka yerlere bağlıyoruz. Bu fazla maç oynamaktan da olabilir, zeminden de olabilir ama oyuncuların kendilerine bakmadığına inanmıyorum. 

- Hakim olmadığınız bir konuda yorum yapmamak gerekir. Oyuncularımızın hepsi profesyonel ve kendilerine bakıyorlar. 
- Sezon başı kısmet böyleymiş. Böyle sorunlar olabilir. Oyuncularımız gayet iyi oynadı, iyi mücadele etti. Oyunu kazanması gereken taraf bizdik. Basit hatalar yaptık. Her takım maç kaybediyor. Bir an evvel toparlanmamız ve sakatlarımızın düzelmesi gerekiyor.

- Şampiyonlar Ligi maçları Süper Lig maçlarından daha tempolu ve yorucu. Bu maçlar oyunculara zarar veriyor. Ajax maçından sonraki sürece tam kadro girmeyi istiyoruz. Ajax maçına kadar Larin, Batshuayi ve Rosier düzelebilir. Belki Necip dönebilir. Bugün Pjanic de sakatlandı, onun da Salı günü oynayabileceğini sanmıyorum. Biz çıkıp oynarız, sonucuna bakarız.

- Kaybedilen maçlardan sonra bazı performanslardan memnun olmamız normal. Oyuncularımı kimsenin önüne atamam. Bunlar içeride konuşması gereken konular. Hepsi benim oyuncularım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER