Beşiktaş'tan Alex Teixeira, Diego Costa, Dzeko ve Kaan Ayhan açıklaması

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ transfer çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Beşiktaş'tan Alex Teixeira, Diego Costa, Dzeko ve Kaan Ayhan açıklaması

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ, transfer çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kocadağ, TRT Spor'a yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

- Hulk'la devre arasında görüştük. Devre arasında Hulk'la iyi bir noktaya gelmiştik, olabilirdi. Orada bir Cenk Tosun alternatifi çıktı. Böyle bir fırsat gelince... Hulk'ta 2-3 senelik bir sözleşmeye girecektik, bunları düşünmek zorundaydık. Adam daha iyi olabilir ama dezavantajları vardı. 

- Transfer yapmak zorundayız ama limitler bizi zorluyor. Biz Beşiktaş'ın kriterlerine uygun şekilde transfer yapacağız. Transferlerde oyuncuların profesyonellik seviyelerine önem veriyoruz. Bizim için transferde ekonomi, oyuncunun karakteri ve hocanın isteği önemli. Başarıda en önemli etken gününde yapılan ödemeler. Ghezzal ve Rosier fırsat transferleriydi.

- Dorukhan kariyerine yurt dışında devam etmek istediğini söyledi. Salih Uçan pazartesi günü kampa katılacak. Atiba Hutchinson ile sözleşme imzalayacağız. Gökhan Töre ile sözleşme imzalamayı düşünüyoruz.

- 2 santrfor transferi yapmak istiyoruz. Alex Teixeira ve Fernando, Beşiktaş'ta oynayabilecek seviyede. Serbest oyuncuların hepsine bakıyoruz. Sonuçta bonservisleri elinde. Şartlar ne olur, bizim istediğimiz şartlara gelir mi, bakmak lazım.

- Beşiktaş'ta hep bir üst düzey forvet oldu, yine olması için girişimlerimiz var. Dzeko olur, başkası olur... Bunlarla görüşeceğiz, bunlar normal. Birini getirmek için uğraşacağız.

- Diego Costa'nın bonservisi elinde, bizim şartlarımıza uyarsa olur. Birçok kulüp ilgileniyordur. Ancak projeye inanıyor mu, biz oyuncuya inanıyor muyuz, hoca inanıyor mu? Bu denklemler bir araya gelirse transfer olur. Bir oyuncuya yakınız gibi bir şey yok. Bahsettiğimiz isimler üst düzey oyuncu. Marko Arnautovic, Dzeko, Costa gibi isimlerden birini kadroya katmak güzel olur. Hulk ile ilgilendik, sözleşmesi var. Bu isimleri tartışacağız.

- Cyle Larin için henüz teklif yok. Devre arası teklif geldi ama değerlendirmeyi düşünmedik. Zaten kadro sıkıntılıydı. Biz onunla uzatmayı düşünüyoruz. Kanada Milli Takımı'na gidecek sonra görüşeceğiz. Larin tarzı oyuncuların rakamları belli. Bir teklif gelirse bu rakamları isteriz.

- Kaan Ayhan 'Hayır' denebilecek bir oyuncu değil. Hem Türk, hem de birçok bölgede oynuyor. Kulübüyle görüşmeyi planlıyoruz. Kadromuzda görmek isteriz.

- Gedson Fernandes için bize önerildi. Ancak gündemde değil. Çünkü Benfica satmak istiyor. Kiralamak isterlerse, bakarız Sergen Hoca isterse, talip oluruz.

- Kenan Karaman'la ilgili bir noktaya geldik. Ancak şartlarla ilgili görüşmeler devam ediyor. Bizim istediğimiz şartlara gelirse, olabilir. Bu görüşmelerin yüzde 80'ini Erdal Torunoğulları yürütüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER