Beşiktaşlı yöneticiden itiraf: Durum vahim, taraftar kabullenmeli

Beşiktaş'ın futboldan sorumlu yöneticisi Erdal Torunoğulları, kaleci Karius'un kulübü FIFA'ya şikayet ettiğini açıkladı

Beşiktaşlı yöneticiden itiraf: Durum vahim, taraftar kabullenmeli

Beşiktaş Kulübü'nün futboldan sorumlu yöneticisi Erdal Torunoğulları, Ortacizgi'nin ınstagram canlı yayınında soruları yanıtladı.

Torunoğulları şunları söyledi:

-  Federasyon 5. ayda karar versin, 6. ayda ligin başlaması gerekiyor. Bu kadar uzun süre ara verildiği zaman ‘gitmek isteyene gidebilirsiniz’ dedik, sıkıntı yaratmadık. En azından ailesiyle beraber olması psikolojileri açısından iyi olacağı için gönderdik. Şimdi hoca çağırırsa hepsi geri gelecekler.

- Karius bize sıkıntı yarattı. Alacakları ve sözleşmesini feshetmek için FIFA’ya gitti. Hak etmediği alacaklarını de istedi. Oynanmaya ayların parasını da istedi. FIFA tarafından belirlenemeyen bir şey. Gitmek istiyor, doğrudur. Kendi bileceği iş. Haksız bir ödeme yapmak istemiyoruz.

- Oyuncularla maaş görüşmesi yapılıyor. Herkes hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını biliyor. Oyuncuları kırmadan bu işe bir çözüm bulmaya çalışıyoruz. Futbol ailesinin çok radikal kararlar alması gerekiyor. Risk almalıyız. Aksi halde yönetecek kulüp bulamayız. 4 aydır hiçbir kulübe 1 lira giriş yok. Bu gerçekleri oyunculara anlatıyoruz. Olumsuz cevap veren olmadı. Süreci bekliyorlar. Bize yardımcı olacaklar. Görüştüğümüz oyunculardan Necip Uysal, ‘nasıl biliyorsanız öyle yapın. Kulübüm için her şeyi yaparım' dedi.

- Devre arasında oyuncularla görüştük. Sözleşmeleri bitiyor. Bugünlerde bir araya gelemediğimiz için konuşamadık. Mutlaka görüşüp çözeceğiz. Ayrılık gibi düşüncemiz yok. Onların da olacağını düşünmüyorum. Gökhan, Caner ve Atiba bizim için önemlidir.

- Fabri bizden gittiğinden beri çok oynayamadı. Tahmin ediyorum sağlık problemleri de var. Kadromuza katmamız imkansız ama ilerleyen dönemde farklı bir şekilde camianın kapıları sonuna kadar açık. Nurullah Aslan isteğimiz de doğru.

- Hocanın Elneny’yi istediği ve beğendiği ortadır ama maaşı da ortadadır. Şu anda istediği mevut durumu görmek. Kimler kalacak, kimler gidecek? Dünyada oyuncu da bitmez. Alternatiflerimiz mevcut. Hoca nereye transfer isterse sıralamaya göre karar verip transferi yaparız. Şu anda da görüştüğümüz oyuncular var.

- Talisca’yı kim istemez? Talisca, Çin’e neden gitti. Para için gitti. Bu çok normal, 8 milyon Euro net para alıyor. Beşiktaş’ın 3 milyon Euro dahi verecek durumu olmaz. Bu gerçeği göz ardı etmememiz gerekiyor. Kendisiyle de görüştük. 8 milyon Euro varsa seve seve gelir. Bütün eski oyuncularımızla görüşüyoruz. Keşke olabilse.

- Mensah’ın Kayserispor ile sözleşmesi var. Nsakala da listemize girmiştir. Hocamızın eski oyuncusu. Herhangi bir kulüple sözleşme imzalamamışsa oturur konuşruuz. Bu tür oyuncuların hepsi listemize de vardı.

-Boateng iyi bir oyuncu. Uygun bir fiyata getirdik ve nokta transfer oldu. Verim de sağladı. Fakat şu anda alacağı ücret konusunda kulübü ile görüşeceğiz. Yardımcı olursa oyuncu kalacak. Oyuncu da Türkiye'yi seviyor

- Biz elimizden gelenin en iyisini yapacağız Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bugünkü gerçeği, bugünkü durumu taraftarlarımız da kabullenmeli. Durum gerçekten vahim. Bu süreç herkesi etkiliyor. Büyük bir mali kayıp var. Kaç aydır yayıncı kuruluş bile ödeme yapmıyor. Kimlerin ne yapacağını kestiremiyoruz. Bütçemizi belirleyebilirsek en iyisini yapacağız. Bu konuda başkanımız arkamızdadır. Yetki vermiştir. Yönetim kurulumuz ile hep beraber iyi şeyler yapmak istiyoruz. Büyük isimler artık çok zor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER