Böylesi görülmedi: Yusuf Şimşek, Balıkesirspor'dan 3 günde 2 kez kovuldu!

Türk futbolunda dünyada görülmemiş bir olay meydana geldi. Balıkesirspor Teknik Direktörü Yusuf Şimşek 3 gün önce kovuldu, sonra geri döndü, sonra yine kovuldu

Böylesi görülmedi: Yusuf Şimşek, Balıkesirspor'dan 3 günde 2 kez kovuldu!

Türk futbolunda dünyada görülmemiş bir olay daha meydana geldi.

TFF Birinci Lig takımlarından Yusuf Şimşek, 3 gün önce yönetimle anlaşamayınca görevinden ayrıldı.

Bir gün sonra tekrar geri dönen Yusuf Şimşek'in görevine bugün tekrar son verildi. 

Kulüp başkanı Kadir Dağlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün Fatih Karagümrük karşısında 5-0 gibi ağır bir mağlubiyet aldıklarını söyledi.

Bunun kabul edilebilir bir tarafının olmadığını belirten Dağlı, Yusuf Şimşek'in görevine son verdiğini dile getirdi.

Dağlı, başkanlık yetkisi kullanarak bu kararı kendisinin aldığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"5-0'lık farklı mağlubiyetin ardından böyle bir istifa istemek hakkımız. 35 puan almamız, ligde kalmamız böyle bir öz güven vermeyeceğini düşünerek onurlu ve gururlu bir şekilde futbol oynanması gerekiyordu ama bu ekip 3-0, 2-1 galibiyetler alırken 5-0'lık yenilgi ağır oldu. Bir gün önceki istifasında maddiyatı sorun etmişti. Kulübe geldiğinde de maddiyatla ilgisi olmadığını söylemişti. Futbol sorumlumuz 3 hafta kalması yönünde ikna etmişti kendisini. Baktığımızda 3 hafta katkısı olmadığını düşündük. Ben de başkanlık yetkimi kullanarak görevine son verdim."

Yusuf Şimşek de konuyla ilgili sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu.

Şimşek, 18 yıllık futbol ve 10 yıllık teknik direktörlük kariyerinde son 2 günde yaşadıklarının tarifinin olmadığını belirterek, "Kulübün önünü açmak için 1 gün önce istifa ediyorum, 'hedefe ulaşıldı' diye büyük çaba sonucunda ikna ediliyorum. Sonra başkan görevine son veriyor. Futbolculara, ekibime ve Balkes taraftarlarına teşekkürler." ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER