Burak Yılmaz yöneticileri çıldırttı: Kendisine kulüp bulsun!

Beşiktaş'ta futbolculardan koronavirüs krizi nedeniyle indirim yapmaları istenmişti. Ancak Burak Yılmaz'dan gelen cevap yöneticileri çileden çıkardı

Burak Yılmaz yöneticileri çıldırttı: Kendisine kulüp bulsun!

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yaşamı alt üst eden koronavirüs, futbolu da vurmuş, Süper Lig maçları ertelenmişti.

Bu nerenle maç, yayın ve tribün gelirleri duran siyah beyazlılar, ekonomik olarak dünladaki tüm kulüpler gibi zor durumda kalmışlar ve futbolcularından ücretlerinde indirim talep etmişlerdi.

Beşiktaş yöneticiminin Avrupa'daki kulüpleri örnek göstererek futbolcularından ücretlerinde yüzde 50 indirim istedi.

Futbolcularla görüşmeler sürerken, Burak Yılmaz'dan gelen cevap yöneticileri çileden çıkardı.

Eski başkan Fikret Orman'ın bu sezon sonu sözleşmesi bitecek olan 34 yaşındaki Burak Yılmaz'a giderayak yıllık 2.5 milyon eurodan iki yıllık sözleşme imzalatmıştı.

Burak Yılmaz'ın yönetimle yaptığı görüşmede "Lütfen bana indirim konusuyla gelmeyin” diyerek kapıları kapattığı öğrenildi.

Yöneticilerin, “Kulübümüzün içinde bulunduğu ekonomik durum belli. Şartlarımızı kabul edenle yola devam ederiz. Ancak koronavirüse rağmen indirim talebine olumlu yanıt vermeyen her kim olursa kendisine başka bir kulüp bulabilir” kararını aldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER